Правила спілкування з незнайомими людьми: окупанти можуть маскуватися під українців
Українцям слід убезпечити себе ще більше в умовах війни і не вступати в тривалі бесіди з незнайомцями. Особливо, якщо перебуваєте на окупованій території.
Про правила спілкування розповіла команда психотерапевтів в Facebook.
Ви знаходитесь в безпечному місці
Навіть якщо живете в таких регіонах України, де не відбуваються військові дії, все одно потрібно акуратно підходити до питання спілкування з незнайомцями. Бажано не вступати в дискусії, особливо на політичні та військові теми, адже можете спровокувати людину на агресію, якщо ваші думки не збігаються.
Краще зовсім не починати розмови без потреби. Якщо присутнє непереборне бажання виговоритися, виберіть для цієї мети коло знайомих і близьких людей. А в чужими такий викид власних емоцій - зайвий і непродуктивний.
Але не проходьте повз людину, яка виглядає пригніченою і потребує психологічної допомоги. Запитайте, чи потрібна підтримка, і направте до кваліфікованого фахівця.
Ви перебуваєте в умовах окупації
Зовсім інші поради дають психологи, якщо ви дислокуєтеся в місці, небезпечному для життя. В таких умовах потрібно піклуватися про своє здоров'я і благополуччя, тому всі розмови з незнайомцями повинні бути зосереджені на важливих фізіологічних запитах.
Намагайтеся розмовляти тихо і спокійно, не переходьте на особистості, не встрявайте в суперечки. Уникайте гострих політичних тем, обговорення трагічних подій, якщо вони відбуваються поруч з вами. У спілкуванні з незнайомими особами це не допоможе, а тільки погіршить емоційний стан.
Раніше портал MY.UA повідомляв, повна бізнес-ізоляція: які компанії вже пішли з ринку Росії.
Також ми писали, що Резніков попереджає: окупанти готують масштабну інформаційно-психологічну атаку.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.