Що робити, якщо потрапили під завал зруйнованого будинку: інструкція
В Україні який день відбуваються активні воєнні дії, страждають мирні жителі, оскільки армія окупантів не гребує обстрілювати і бомбити житлові будинки.
Подробиці пише Державна служба з надзвичайних ситуацій у Facebook.
Інструкції, як діяти під час завалу
На жаль, навіть якщо ви сидите в підвалі або укритті, не виключено, що бомба, яка вибухнула поблизу приміщення, може спровокувати завал всієї будови. Тоді ви опинитеся під уламками і будете змушені інтенсивно кликати на допомогу або чекати рятувальників.
Перш за все, якщо є можливість, намагайтеся кричати без зупинки, щоб повідомити про те, що трапилося. Якщо чуєте, що про вас дізналися, і проводяться рятувальні заходи, спокійно і не рухаючись чекайте, поки розберуть уламки будівлі.
Алгоритм дій, якщо вас ніхто не чує
У складній ситуації, коли рятувальників доводиться чекати довго або ваші крики ніхто не чує, потрібно взяти ситуацію в свої руки і постаратися допомогти самостійно. Спробуйте вивільнити руки і ноги з-під уламків, але спочатку подивіться, якими предметами їх завалило. Якщо вони не надто важкі, обережно перекладіть уламки і не зачепіть конструкцію, яка тримає верхні шари.
Після вивільнення огляньте себе і при необхідності надайте першу допомогу: зупиніть кровотечу або зафіксуйте пошкоджену кінцівку. Якщо маєте можливість зв'язатися із зовнішнім світом, дзвоніть по мобільному зв'язку, стукайте по трубах і батареях, але не забувайте подбати про своє благополуччя. Намагайтеся не переохолодитися і при можливості згорніться якомога міцніше, щоб поставляти тілу тепло.
Раніше портал MY.UA повідомляв, як захистити свій будинок і майно від мародерів під час війни.
Також ми писали, як не захворіти, якщо сидите в бомбосховищі або холодному приміщенні.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.