TikTok призупиняє роботу в Росії
TikTok призупиняє роботу в Росії

TikTok призупиняє роботу в Росії

Автори:
MediaSapiens
Причина — закон про позбавлення волі за «фейки про російську армію».

Китайська соцмережа TikTok тимчасово призупиняє роботу в Росії через закон про позбавлення волі за «фейки про російську армію».

«Ми продовжуватимемо оцінювати обставини, що розвиваються в Росії, щоб визначити, коли зможемо повністю відновити наші послуги», — сказали в компанії та додали, що це рішення не вплине службу обміну повідомленнями в програмі.

TikTok планує перевірити, які наслідки матиме цей закон для безпеки користувачів, наголошуючи, що це є пріоритетом компанії.  

Також у TikTok підтримали Україну: «Війна в Україні нищівна, і наші серця розриваються за всіх, хто страждає».

Раніше Wired написало, що китайська соцмережа TikTok, яка швидко зростає та, ймовірно, стане найпопулярнішою соцмережею 2022 року, стала сприятливим середовищем для поширення контенту про війну. 

Нагадаємо, Державна дума Росії ухвалила законопроєкт про кримінальну відповідальність за так звані «фейки про дії російських збройних сил». За повідомлення про діяльність російської армії, які російський суд визнає «наперед помилковими», загрожує штраф або до трьох років колонії. Якщо при цьому використовується службове становище, є «корисливі спонукання» або «штучно створюються докази», термін позбавлення волі — від п’яти до 10 років. Якщо ж на думку російського суду ці «фейки» спричинять тяжкі наслідки — покарання становитиме до 15 років.

Передбачено і покарання «за заклики до перешкоджання використанню російських військ для захисту інтересів Росії» або «за дискредитацію такого використання» – спочатку адміністративна відповідальність, а при повторенні – кримінальна, до трьох років колонії. Подібна відповідальність передбачена за заклики до санкцій проти Росії.

4 березня Роскомнагляд прийняв рішення про повне блокування соціальної мережі Facebook на території Росії. Також Росія заблокувала соціальну мережу Twitter та почала блокувати відеохостинг YouTube. Зайти в соцмережі можна за допомогою VPN або інших засобів, описаних у нашій публікації.

Фото: Eyestetix Studio / Unsplash

Теги за темою
Росія російська агресія Соцмережі
Джерело матеріала
loader
loader