![Екстрена підтримка МВФ на суму $1,4 млрд вже на рахунку України](https://thumbor.my.ua/qj7XZppD2MqELYGFoty3l8-lqBM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fa2cb4c284db80c51d69ff4028bc4bddb.jpg)
Екстрена підтримка МВФ на суму $1,4 млрд вже на рахунку України
Георгієва також зазначила, що МВФ обговорює з українською владою продовження підтримки.
МВФ швидко перевів на SDR-рахунок України транш у сумі $1,4 млрд за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument та готовий надалі виділяти допомогу для відновлення економіки й інфраструктури.
Про це повідомила під час онлайн-конференції директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва, пише "Укрінформ".
«Ці кошти були швидко виплачені, вони вже на рахунку України для підтримки фінансування української економіки, й зокрема можливості для української влади виплачувати зарплати, пенсії, забезпечувати надання основних послуг», - зазначила глава МВФ.
Вона підкреслила, що МВФ має «дуже гарний» попередній досвід роботи з українською владою за програмою екстреного фінансування, зокрема в розпал пандемії COVID-19, коли виділялася така допомога. Зараз діятиме такий самий алгоритм взаємодії.
Георгієва також зазначила, що МВФ обговорює з українською владою продовження підтримки. «Ми готові забезпечити додаткове фінансування, якщо це буде необхідно», - зазначила вона.
Для цього, за її словами, МВФ і Світовому банку потрібно буде оцінити заподіяні війною збитки, а також плани щодо відновлення інфраструктури й економіки України. А це можна буде зробити, щойно завершаться бойові дії. На нинішньому ж етапі основну увагу Фонд зосереджує на тому, аби пересвідчитися, що українські інституції продовжують функціонувати.
Нагадаємо, що 9 березня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила рішення виділити Україні додаткове фінансування на суму 1,4 млрл доларів США за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument (RFI).
![© ТСН.ua](https://thumbor.my.ua/Fn1oxC8T8lypFq6cRZ4NKXVOIZs=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F28e0bc795d78da84e6f69ef5cf35fbf2.png)
Читайте також:
- Напад Росії на Україну: як починалось путінське вторгнення
- Що повинен знати кожен українець в умовах війни: правила та поради
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)