Як біженцям оформити тимчасове опікунство на дітей у Польщі
Як біженцям оформити тимчасове опікунство на дітей у Польщі

Як біженцям оформити тимчасове опікунство на дітей у Польщі

Батько хотів вивезти своїх дівчаток за кордон, але його не випустили, і тоді він попросив чужу жінку взяти їх із собою. Аби тільки подалі від війни. Скільки таких історій ми почуємо потім, коли все закінчиться. А поки що, щоб діти, які виїхали з родичами та незнайомими людьми, мали захист від польської держави, потрібно юридично правильно оформити документи.

Це дуже важливий аспект для всіх біженців, хто в’їжджав до Польщі з чужими дітьми, каже експерт із легалізації у Польщі Оксана Колесник.

Навіщо потрібно оформити тимчасове опікунство:

  • Для легалізації неповнолітніх дітей
  • Для отримання допомоги
  • Для інших юридично важливих дій у Польщі.

Без цього відповідальна особа може бути призначена польською державою, і це може бути далеко не та людина, яка нині здійснює фактичне опікунство.

Кого не стосуються ці норми

  • Дитина знаходиться в Польщі хоча б з одним із батьків, офіційних опікунів чи усиновлювачів, і це може бути підтверджено документально.
  • Раніше за всіма правилами оформлялася довіреність на представлення інтересів дитини, що діє й досі.

Відповідно, решті доведеться пройти процедуру встановлення тимчасової опіки. У тому числі це буде стосуватися і бабусь-дідусь, дядьків-тіток, братів-сестер тощо, включаючи нерідних для дітей людей.

Хто призначає тимчасового опікуна

Тимчасового опікуна призначає суд. Суддя, отримавши заяву, опитує претендента на опікунство, дитину (за можливості), і виносить рішення. Переваги віддаються рідним та близьким. Один опікун може призначатися кільком дітям (для братів і сестер один опікун є кращим). Засідання відбувається польською мовою, але з можливістю залучити перекладача.

В обґрунтованих випадках (якщо все досить зрозуміло) суд може взагалі провести закрите засідання шляхом розгляду документів. Тобто без виклику та опитування заявника та дитини.

Засідання має відбутися не пізніше 3-х днів із моменту подання заяви. Рішення вручається після закінчення процесу, і діє з його оголошення.

Читайте
Українські мігранти у Польщі: скільки часу можна перебувати на території країни

Як і куди подати заяву на опікунство

Заява подається до суду за місцем проживання дитини. Заява повинна включати:

  • Найменування суду, якому воно адресоване.
  • П. І. Б. заявника, адреса його проживання або перебування / місцезнаходження, номер телефону, e-mail (за наявності).
  • П. І. Б. неповнолітнього, адреса його проживання/перебування.
  • П. І. Б. батьків і дівоче прізвище матері неповнолітнього або відомості про те, що вони невідомі.
    Підлога неповнолітнього.
  • Дата та місце народження дитини.
  • Вид, серія та номер документа, що є підставою для перетину кордону неповнолітнім (за його наявності).
  • П. І. Б. кандидата у тимчасові опікуни, дата його народження, адреса проживання або перебування (при збігу з п. 2 дані повторюються), а також серія та номер документа, що засвідчує особу, або відомості про відсутність кандидата.
  • П. І. Б., а також адреса місця проживання або перебування особи, яка здійснює фактичну опіку над неповнолітнім, якщо неповнолітня не перебуває під опікою кандидата в тимчасові опікуни.
  • Підстава заяви.

Також має бути зазначений ступінь спорідненості кандидата у тимчасові опікуни з неповнолітнім, або відомості про відсутність такої спорідненості.

Мито за процес з тимчасової опіки не стягується (вірніше – сплачується із бюджету Польщі).

Теги за темою
Польша Діти
Джерело матеріала
loader
loader