Амаль Клуні увійшла до міжнародної робочої групи Legal Task Force, яка надаватиме юридичну допомогу українцям, що стали жертвами воєнних злочинів з боку росії. Фахівці намагатимуться отримати репарації у національних юрисдикціях. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
Також у команді фахівців є Королівський радник Річард Гермер, Королівський радник Тім Отті, Філіппа Вебб, Баронеса Хелена Кеннеді, яка очолює Інститут прав людини Міжнародної асоціації юристів, і Лорд Нойбергер — колишній Голова Верховного суду Сполученого Королівства. Серед інших представніків групи — юридичні експерти з фірми Covington & Burling LLP із США, французької фірми Sygna Partners, а також Withers. Вони представлятимуть інтереси України, в тому числі у Міжнародному суді ООН. Всі працюватимуть безоплатно.
Наукову підтримку групі надаватимуть провідні фахівці у галузі міжнародного гуманітарного права, зокрема з Ноттінгемський університету, Женевського академічного інституту, Центру із питань міжнародного управління та врегулювання спорів при Королівському коледжі у Лондоні, Фонду Клуні “За справедливість” та Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів.
Нагадаємо, Амаль Клуні є спеціалістом з міжнародного права і захисту прав людини. Вона зайняла посаду у суді ООН 2004 року. Працювала в якості юридичного радника по Югославії при суддях в Міжнародному суді ООН і Міжнародному кримінальному суді, а також була старшим юридичним радником прокурора в Спеціальному трибуналі по Лівану. Серед її клієнтів — колишня прем'єр-міністерка України Юлія Тимошенко й засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж.
Читайте також:
У Латвії, Німеччині та Естонії офіційно заборонили використовувати символіку.
Зеленському довіряють 72% громадян США, тобто більше ніж Байдену, Макрону і Шольцу.