Про це говориться у повідомленні банку.
«Світовий банк співпрацює з країнами над підготовкою нових проєктів на суму $12 млрд у наступні 15 місяців для реагування на кризу продовольчої безпеки.
Очікується, що ці проєкти підтримають сільське господарство, соціальний захист, щоб пом’якшити вплив зростання цін на продукти харчування, а також проєкти з водопостачання та зрошення, причому більшість ресурсів спрямовується на Африку та Близький Схід, Східну Європу та Центральну Азію та Південну Азію.
Крім того, існуючий портфель Світового банку включає невиплачені залишки в розмірі $18,7 млрд у проєктах, які безпосередньо пов’язані з питаннями продовольчої та харчової безпеки, що охоплюють сільське господарство та природні ресурси, харчування, соціальний захист та інші сектори.
Загалом це становитиме понад $30 млрд для вирішення проблеми продовольчої безпеки протягом наступних 15 місяців», — пояснили у банку.
Фінансова підтримка стосуватиметься чотирьох пріоритетів:.
Підтримка виробництва та виробників: заходи для підвищення виробництва шляхом усунення бар’єрів у торгівлі сировиною, зосередження уваги на ефективному використанні добрив та перепрофілювання державних видатків для підтримки фермерів.
Сприяння зростанню торгівлі: дійти міжнародного консенсусу (G7, G20, інші) для того, аби уникати експортних обмежень, які підвищують світові ціни на продовольство.
Підтримка вразливих домогосподарств: розширити цільові програми соціального захисту, які враховують питання харчування, та поповнити механізми фінансування раннього реагування.
Інвестиції в стабільну продовольчу безпеку та харчову безпеку: зміцнення продовольчих систем для вищої стійкості проти ризиків, зокрема — логістичних перебоїв.