НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним: що це означає для вкладників
НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним: що це означає для вкладників

НБУ визнав "Мегабанк" неплатоспроможним: що це означає для вкладників

Національний банк визнав неплатоспроможним найбільший банк у Харкові – "Мегабанк". 

Причиною виведення банка з ринку стала "дірка" в капіталі на кілька мільярдів. До війни "Мегабанк" мав найширшу мережу на Харківщині – 111 відділень. На початок травня не працювало жодне з них – лише центральний офіс. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення АТ "Мегабанк" до категорії неплатоспроможних у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства, зокрема нормативно-правових актів Національного банку України, після віднесення його до категорії проблемних та невиконання банком вимоги Національного банку України щодо усунення порушень нормативно-правових актів України протягом визначеного регулятором строку", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що банкам, які перебувають у статусі проблемних, а саме таким був "Мегабанк" на момент початку російського вторгнення, рефінансування не надається. Згідно з уточненням НБУ, до проблемних "Мегабанку" було віднесено 3 лютого 2022 року.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб" № 2180-IX, він набрав чинності 13 квітня, і зокрема передбачає гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі (без обмеження за сумою вкладу) на час дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.

 Стовідсоткова гарантія не розповсюджується на всіх вкладників, адже, згідно із законом, є виключення у вигляді випадків, передбачених частиною 4 статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". А це — розміщені на вклад у банку кошти особою, пов’язаною з банком. Тобто, кошти самих акціонерів та пов’язаних з ними осіб в разі банкрутства банку під час воєнного стану не мають відшкодовувати в розмірі 100%.

Якщо умовами вкладу встановлено "без можливості дострокового повернення депозиту", банк має цілком законне право відмовити клієнту в проханні зняття коштів. Але банк не має такого права, якщо термін у договорі завершився або якщо договором передбачена можливість дострокового повернення.

Різка зміна валютних правил: як вдарить по гаманцях відпущена Нацбанком у вільне плавання гривня

Читайте також:

  • Інфляція в Україні у березні прискорилася: що здорожчало найбільше 
  • Через інфляцію та санкції: у Росії "буксує" виконання військового замовлення
  • Економічний шок та стандарти життя з 1980-х років: Байден розповів, що чекає на Росію
  • У НБУ пояснили, чому більше не фіксують готівковий долар
Джерело матеріала
loader