КИЇВ. 3 червня. УНН. Національний банк України визнав АТ "Мегабанк" неплатоспроможним у зв’язку з неприведенням банком своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства. Про це під час брифінгу заявив заступник голови НБУ Ярослав Мотузка, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Ми прийняли рішення по ситуації з акціонерним товариством “Мегабанк”. Національний банк визнав АТ “Мегабанк” неплатоспроможним. Причиною такого рішення слугувало те, що банк не забезпечив приведення своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства, перебуваючи у статусі проблемного банку”, – заявив Мотузка.
Деталі
Проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни.
3 лютого 2022 року правління Національного банку України, керуючись статтею 75 Закону України "Про банки і банківську діяльність", ухвалило рішення віднести АТ "Мегабанк" до категорії проблемних. Серед причин віднесення до категорії проблемних:
- суттєві порушення нормативно-правових актів НБУ в частині оцінки кредитного ризику,
- систематичне кредитування пов’язаних осіб,
- значний обсяг непрофільних активів на балансі,
- невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року.
Національний банк України за результатами банківського нагляду за діяльністю АТ “Мегабанк” неодноразово звертав увагу керівництва банку та його акціонерів на наявність потенційних ризиків у діяльності банку.
Наголошується, що частка фінустанови становила 0,46% від чистих активів платоспроможних банків. Віднесення АТ "Мегабанк" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який сьогодні є стійким та платоспроможним, вказали у НБУ.
Довідка
Акціонерне товариство "Мегабанк" - український комерційний банк, що входить до першої групи банків за класифікацією Національного банку України. Був заснований у 1989 році. Діє на ринку банківських послуг з 1990 року. До 1995 року називався Добродій.
Акціонерами банку є:
Суботін Віктор Георгійович - пряма та опосередкована участь 60,74% статутного капіталу;
Європейський банк реконструкції та розвитку – 11,29% статутного капіталу;
KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau ) - німецький державний банк – 11,29% статутного капіталу;
Міжнародна фінансова корпорація – 4,53% статутного капіталу.
Ще 2,33% статутного капіталу банку належить більш ніж 225 юридичним та фізичним особам – резидентам та нерезидентам.