Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури заблокував у Росії сайт про зовнішню політику Сполучених Штатів ShareAmerica.
Онлайн-платформу Державного департаменту США у РФ внесли до Реєстру забороненої інформації на підставі статті 15.3 закону «Про інформацію», що регламентує обмеження доступу до інформації, що містить заклики до «масових заворушень та участі в несанкціонованих акціях, екстремізму, а також до недостовірної суспільно значущої інформації, яка розповсюджується під виглядом достовірних повідомлень (фейків)».
У кінці липня Держдеп США в рамках програми Rewards for Justice оголосив про винагороду до 10 мільйонів доларів США за інформацію про іноземне втручання у вибори в США. Зокрема, Держдеп цікавиться інформацією про компанію Internet Research Agency LLC (IRA, «Агентство Интернет Исследований») російського бізнесмена Євгена Пригожина та пов’язані з нею російські організації і партнерів щодо їхнього ймовірного втручання у президентські вибори США 2016-го року.
За даними правозахисного проєкту «Роскомсвобода», після початку великої війни в Україні у РФ було заблоковано понад п’ять тисяч видань. Серед них Deutsche Welle, The Insider, «Радио Свобода», «Голос Америки», New Times, «Дождь», «Медуза» та інші.
Зокрема, регіональні служби «Радіо Свобода» отримували десятки повідомлень від російського регулятора із вимогою видалити матеріали російського Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального протягом 24 годин. Редакція «Радіо Свобода» відмовилась видаляти матеріали.
Подібні вимоги були висунуті й до інших російських видань: Znak.com, «Медуза», «Эхо Москвы», «Свободные новости» тощо. Сайт каналу «Дождь» зняв публікації зі свого сайту. Так само зробила «Медуза» через загрозу блокування свого ресурсу.
Не вилучила публікації на вимогу Роскомнагляду і редакція «Настоящего времени». Регулятор надіслав журналістам перелік із 14-ти матеріалів.