Керівництво американської компанії American Airlines офіційно заявило про розміщення замовлення на двадцять надзвукових літаків у компанії Boom Supersonic із опціональною можливістю замовити ще сорок таких же літаків у найближчому майбутньому. Варто зазначити, що оператор авіаперевезень American Airlines – вже друга велика авіакомпанія у світі, яка робить ставку на надшвидкісні пасажирські перевезення. На жаль, сума угоди не розголошується, але є інформація про те, що застава за першу партію в двадцять літаків не підлягає поверненню — угода між компаніями, мабуть, може змінитися лише в тому випадку, якщо випробування щодо безпеки не будуть пройдені.
Справа в тому, що надзвукові літаки Boom Supersonic для того, щоб вони були допущені для пасажирських вантажоперевезень, повинні спочатку пройти безліч тестових польотів і повністю відповідати всім галузевим стандартам експлуатації, продуктивності та безпеки на території США. Відповідно, якщо найновіша розробка Boom Supersonic пройде необхідні технічні випробування, перші надзвукові літаки будуть випущені в 2025 році. Після цього у 2026-му вони будуть відправлені на перші пробні польоти, під час яких дослідникам та технічним фахівцям потрібно буде оцінити безліч факторів експлуатації такого транспортного засобу.
І якщо все пройде за планом, то перші пасажирські авіаперельоти на надзвукових літаках будуть запущені в 2029 році. Безумовно, є величезна ймовірність, що на шляху до поставленої мети літаки багато разів доопрацьовуватимуться, але в авіації швидко нічого не відбувається і зі звичайними літаками, так що нічого дивного. А от якщо Boom Supersonic вдасться виконати те, за що American Airlines внесла передоплату, світ авіаперевезень назавжди зміниться. У цьому випадку переліт з Нью-Йорка до Лондона, який на даний момент забирає сім годин, буде здійснюватися лише за три з половиною години. Більше того, переліт з Сіднея до Лос-Анджелеса, який забирає зараз п’ятнадцять годин часу, проходитиме всього за сім годин.
Щоправда, є й погані новини — така просунута технологія потребує значних витрат, які авіаперевізники покладатимуть на клієнтів. В результаті вартість квитків на нові літаки може становити 5000 доларів, хоча самі авіаперевізники поки що жодних цін не називають — зарано про це говорити.