Шкарлет розповів, скільки українських школярів досі перебуває за кордоном
Шкарлет розповів, скільки українських школярів досі перебуває за кордоном

Шкарлет розповів, скільки українських школярів досі перебуває за кордоном

За межами України наприкінці серпня 2022 року перебуває близько 641 тисяч українських школярів. Ще близько 200 тисяч дітей шкільного віку опинилися на тимчасово окупованих Росією територіях.

При цьому вчителі в окупації, ризикуючи власним життям, продовжують працювати з дітьми за українськими стандартами. Про це в інтерв'ю "Гордону" розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За його словами, 1 вересня на підконтрольних територіях України до школи піде на 800 тисяч школярів менше, ніж роком раніше.

"До повномасштабної агресії, до 24 лютого, в Україні школярів з 1-го по 11-й клас було майже 4,2 млн. На жаль, на сьогоднішній день маємо 641 тис. школярів з 1-го по 11-й клас, які перебувають за межами території України, це ті, що в країнах Європи, близько 200 тис. школярів перебувають на тимчасово окупованих російським агресором територіях, і це також певна трагедія для нас. Отже, на сьогоднішній день в освітньому процесі на території України задіяно близько 3,4 млн та 641 тис. дітей поза митною територією", – повідомив міністр.

Шкарлет заявив, що міністерство намагається підтримувати контакти з освітянами, які залишилися в окупації.

"Ми намагаємося, працюємо з вчителями на тимчасово окупованих територіях, з тими, хто не погодився співпрацювати з окупантами. На свій ризик під страшним тиском все одно вони працюють із дітьми, у жодному разі не відходячи від українських стандартів. І сьогодні освітній фронт є не менш важливим, ніж наші славні Збройні Сили", – заявив міністр.

Він також повідомив, що українські студенти також змушені переміщуватися через російське вторгнення, проте ці переміщення не такі помітні.

"Студентів було 1,2 млн. На сьогоднішній день ми студентів не враховуємо у форматі поїхав/не поїхав, адже для нас, з огляду на досвід COVID-19, враховуючи, що майже з 2010 року в Україні активно впроваджувалися дистанційні технології, дуальна технологія, співпраця з університетами закордонними, сьогодні це для студентів не так важливо, бо була дуже велика мобільна міграція студентів і на програми "Еразмус", на програми Жана Моне, на міжуніверситетські обміни, тому для нас наявність студента, саме його жорстка прив'язка до українського навчального закладу, не настільки важлива", – підкреслив Шкарлет.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader