Як у Японії сприйняли рішення України щодо Курильських островів
Як у Японії сприйняли рішення України щодо Курильських островів

Як у Японії сприйняли рішення України щодо Курильських островів

У Японії привітали рішення Верховної Ради та президента Володимира Зеленського щодо Північних територій.

Посол України у Японії Сергій Корсунський розповів у коментарі Укрінформу, що це рішення сприйняли як справедливий крок дружньої держави.

— Японія не має намірів здійснювати повернення Північних територій силою, проте спільні дії України і Японії у політико-правовому полі, особливо з урахуванням агресії РФ проти України, мають сприяти покаранню агресора, поверненню всіх окупованих ним територій, – зазначив дипломат.

Посол зазначив, що визнання Україною чотирьох островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї японськими територіями є справедливим і юридично обґрунтованим.

Дипломат нагадав, що вони були окуповані СРСР і залишаються під окупацією РФ.

За його словами, рішення Ради та президента України знімають протиріччя між позицією України як суверенної і незалежної держави, і спадщиною СРСР.

Він наголосив, що саме СРСР незаконно окупував чотири японські острови, а радянська влада виселила звідти корінних жителів, фактично здійснюючи анексію території іншої держави.

— Росія є спадкоємницею СРСР і продовжує політику окупації.

Але це не стосується України, як і всього іншого демократичного світу.

Тепер позиція України чітка і зрозуміла – ми визнаємо суверенітет Японії над Ітурупом, Кунаширі, Шикотаном і Хабомаї і закликаємо світове співтовариство сприяти їх поверненню Японії, – пояснив дипломат.

Він також звернув увагу на те, що Україна і Японія – це дві держави, щодо яких РФ здійснює політику анексії територій.

Дипломат зазначив, що багаторічні спроби Японії вирішити проблему Північних територій шляхом переговорів були безуспішними, а Москва неодноразово заявляла, що це неможливо.

Крок, який відновлює історичну справедливість: заява МЗС щодо Курильських островів.

За словами дипломата, Росія не приховує, що острови захоплені всупереч домовленостям, ухваленим після Другої світової війни, але категорично відмовляється ставити свої незаконні дії під сумнів.

7 жовтня 2022 року Верховна Рада заявила про підтримку Японії щодо її Північних територій та визнала, що вони окуповані Росією.

За ухвалення відповідної постанови проголосували 287 депутатів.

Пізніше того ж дня Зеленський підписав указ №692/2022, що підтверджує повагу суверенітету та територіальної цілісності Японії, зокрема її Північні території, які продовжують перебувати під окупацією РФ.

Джерело матеріала
loader