Три крупні українські банки відмовилися від російської мови у своїх додатках
Три крупні українські банки відмовилися від російської мови у своїх додатках

Три крупні українські банки відмовилися від російської мови у своїх додатках

Українські банки monobank, ПриватБанк та Ощадбанк ухвалили рішення відмовитися від російської мови у своїх додатках. Також російську прибрали із сайтів фінустанов.

Зокрема, на сайті "Ощадбанку" при виборі у меню мов російської користувачам випадає картинка з відомою фразою-посланням для російського корабля. На сайті "Приватбанку" та Моно російську взагалі прибрали з мовного меню.

Сьогодні “Ощадбанк" на своєму сайті опублікував повідомлення, що рішення про “лагідну українізацію" та “дерусифікацію" вони ухвалили напередодні Дня захисників та захисниць України, який відзначається 14 жовтня. Також у мобільному додатку Ощадбанку з’явилась “нова файна мова" – більше сотні стандартних слів змінено на діалектизми, фразеологізми та найпопулярніші приказки, наприклад: “літопис", “скарби", “тло" та “платило".

“У додатку картка, депозит, обмін валют, кредит файною мовою теж мають іншу назву. Додати нову мову до української та англійської можна в налаштуваннях додатка", – зазначили у фінустанові.

ПриватБанк вирішив “дерусифікувати" свої сайт та додаток трохи раніше, це сталося 11 жовтня. Спочатку “Приват" прибрав російську зі свого сайту та застосунку “Приват24" для бізнесу, а потім й з основного застосунку “Приват24" для фізичних осіб.

Що стосується monobank, то фінустанова стала першою, хто запровадив “дерусифікацію" сайта та додатка. Це сталося ще у вересні. Один із засновників банку Олег Гороховський у Telegram написав, що “Монобанк — український банк із чудовим застосунком, що тепер доступний лише українською".

“Ми дуже хочемо, щоб ті наші клієнти, які сьогодні вибрали мовою застосунку “російська", а їх 838291 людина (24.02 було 1,19 млн це -30%), поставилися із розумінням до цього рішення і так само як і ми почали частіше спілкуватися державною мовою", – повідомив Гороховський.

Він зазначив, що особисто “усе життя говорив і думав російською мовою": "Мене ніхто ніколи не притісняв і майже все моє оточення говорило теж російською. Мене не варто було денацифікувати та звільняти".

Гороховський зазначив, що окупанти, які щодня вбивають наших дітей, літніх людей, жінок, молодих хлопців, "принесли багато горя і страждань, вони зруйнували багато доль і порушили величезну кількість планів".

"Вони хочуть знищити мою Батьківщину і всі вони мають один спільний знаменник — вони всі говорять російською. Російська мова асоціюється з тими, хто вбиває, гвалтує, грабує, і тими, хто вважає, що "не всё так однозначно". Тому я хочу перестати думати цією мовою або хоча б навчитися гарно говорити українською – мовою сміливих і вільних людей", – додав він.

Джерело матеріала
loader
loader