На Премію Катерини Білокур претендуватимуть 13 майстрів народного мистецтва
На Премію Катерини Білокур претендуватимуть 13 майстрів народного мистецтва

На Премію Катерини Білокур претендуватимуть 13 майстрів народного мистецтва

На Премію Катерини Білокур претендуватимуть 13 майстрів народного мистецтва - Фото 1
Серед номінантів виробники етноприкрас, гобеленів, килимів, ляльок, писанкарі та майстри розпису на порцеляні.
На Премію Катерини Білокур претендуватимуть 13 майстрів народного мистецтва - Фото 2

На премію в галузі народного мистецтва імені Катерини Білокур цьогоріч номінують 13 митців, серед яких виробники етноприкрас, гобеленів, килимів, ляльок, а також писанкарі та майстри розпису на порцеляні.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з питань мистецтв.

Премію імені Катерини Білокур присуджують майстрам народного мистецтва за твір або цикл творів, що відзначаються автентичністю та високою професійною майстерністю

Свої роботи на конкурс представили 13 митців. Зокрема, Олена Куца-Чапенко створила поліптих "Кохання", Світлана Муховецька - прикраси в етностилі, Олександр Опарій надав серію розписів на порцеляні "Квіти з України", а Юлія Петренко - цикл творів "Текстильні візерунки".

Також презентовано твори з петриківським розписом за авторством Марії Пікуш, серію монументальних орнаментальних гобеленів "Килимова Україна" Ольги Пілюгіної, роботи "Гуцульські череси, пояси, імені Катерини Білокур " Юрія Пороха, цикл тканих ляльок Олександри Петренко та мотанки Наталії Івженко.

Водночас за премію боротимуться Олександра Барбалат з роботами "Божа рука", "Пасодобль" та "Ave Maria", Анна Гаранжа з поліптихом "Магія писанки", Оксана Здоровецька з циклом "ТРИЗУБ" й Анна Козлова з роботою "Ранковий настрій".

Повідомляється, що ім’я переможця оприлюднять незабаром на офіційному сайті Держмистецтв та сторінках у соцмережах

Премія імені Катерини Білокур присуджується щорічно 7 грудня до дня народження відомої художниці. Претендувати на премію можуть твори, створені та оприлюднені протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за три місяці до його подання на здобуття премії, має позитивні рецензії у мистецтвознавчій літературі, засобах масової інформації.

Нагадаємо, нещодавно оголосили імені номінантів на Шевченківську премію-2023.

Ілюстрація: Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader