Apple непомітно запустила каталог книг, озвучених штучним інтелектом, що може стати початком кінця для людей-читачів, пише The Guardian.
У матеріалі йдеться, що стратегія знаменує собою спробу перевернути прибутковий та швидкозростаючий ринок аудіокниг, але вона також обіцяє посилити перевірку щодо Apple щодо антиконкурентної поведінки.
Популярність ринку аудіокниг різко зросла в останні роки, і технологічні компанії щосили намагаються закріпитися на ньому. Продажі минулого року підскочили на 25% і склали понад 1,5 млрд доларів. Інсайдери галузі вважають, що до 2030 року світовий ринок галузі може становити понад 35 мільярдів доларів.
Apple мала запустити проект у середині листопада, але відклала його, оскільки звільнення в Meta та хаос, пов’язаний із поглинанням Twitter Ілоном Маском, затьмарили технологічний сектор, вказують автори видання.
У додатку «Книги» компанії розміщено каталог творів. Їх описали як «розказані цифровим голосом на основі читача».
В останні місяці Apple зверталася до незалежних видавців як потенційних партнерів, у тому числі деяких на канадському ринку, але не всі погодилися брати участь у проекті. Apple обіцяла письменникам гонорари лише від продажу. Видавці, які брали участь у проекті, мали підписати угоду про нерозголошення інформації.
Видавці, автори та літературні агенти, які поговорили з The Guardian, заявили, що у разі успіху ця стратегія може мати серйозні наслідки для ринку. Проте інші налаштовані скептично.
«Чтець створює зовсім новий вид мистецтва в аудіокнигах, і ми вважаємо, що це потужна річ. Вони створюють щось, що відрізняється від друкованої книги, але це додає цінності у цій новій формі мистецтва», — поділився своєю думкою Девід Керон, співпродюсер найбільшого канадського видавця аудіокниг.