На Рівненській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ
На Рівненській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ

На Рівненській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ

МАГАТЕ розширює свою присутність в Україні / фото facebook.com/rnppofficial

На Рівненській АЕС розпочала роботу постійна місія Міжнародного агентства з атомної енергії.

Як повідомляється на Facebook-сторінці Рівненської АЕС, на Рівненську АЕС прибув генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі та експерти з 13 країн світу. У межах візиту відбулася виробнича нарада за участю представників МАГАТЕ, Держатомрегулювання та РАЕС.

Як підкреслив Гроссі, МАГАТЕ розширює свою присутність в Україні, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни, що триває, та створює місії постійного перебування на кожній українській АЕС.

Відео дня

"На майданчику РАЕС для постійної місії залишаються два експерти МАГАТЕ з ядерної безпеки та захищеності. Їхня мета полягатиме у безперервному контролі та моніторингу ядерної та радіаційної безпеки електростанції. Члени місії доповідатимуть про будь-які загрози, які можуть нести військові дії, а також триматимуть зв’язок з Агентством щодо потреб станції", - йдеться у повідомленні.

Під час офіційної зустрічі генеральний директор РАЕС Павло Ковтонюк проінформував щодо поточного стану роботи енергоблоків та зауважив, що терористичні дії російського агресора становлять загрозу для атомної енергетики, і РАЕС не є виключенням.

"Сподіваюся, постійні місії МАГАТЕ на майданчиках АЕС не дозволять країні-агресору порушувати стан безпеки та фізичного захисту електростанцій. Експерти також будуть бачити роботу нашого персоналу та обладнання під час ймовірних атак на енергетичну інфраструктуру. Наш тісний зв’язок з МАГАТЕ буде підкреслювати важливість безпекових питань для атомних електростанцій міжнародними інституціями та ООН", – прокоментував Ковтонюк.

Гроссі подякував колективу Рівненської АЕС, який продовжує підтримувати надійну й безпечну експлуатацію енергоблоків в умовах війни.

"За умов, коли відбувається руйнування загальної інфраструктури країни, особливо критичної, підняття прапора МАГАТЕ поруч з українським стягом є символічним й означатиме, що міжнародна спільнота і ті інституції, які мають захищати засади безпеки сьогодні є тут. Тож будь-яка атака на інфраструктуру буде означати атаку на ці інституції", - наголосив Гроссі.

Читайте також:
Стан ЗАЕС через окупацію значно погіршився, вона може більше не запрацювати - Енергоатом
Стан ЗАЕС через окупацію значно погіршився, вона може більше не запрацювати - "Енергоатом"
Окупанти терміново шукають персонал для роботи на ЗАЕС - мер Енергодара
Окупанти терміново шукають персонал для роботи на ЗАЕС - мер Енергодара
РФ готує оборону Енергодара, місцевих використовуватиме як живий щит - Енергоатом
РФ готує оборону Енергодара, місцевих використовуватиме як живий щит - "Енергоатом"

Розширення місії МАГАТЕ на українських АЕС

В грудні 2022 року Міжнародне агентство з атомної енергії заявило про намір направити постійні місії на всі атомні станції в Україні.

Незалежні експерти організації будуть працювати на Запорізькій, Рівненській, Хмельницькій, Південноукраїнській, а також на Чорнобильській АЕС.

Запорізька АЕС з 4 березня 2022 року перебуває під контролем російських окупантів. Також захоплено місто-супутник АЕС – Енергодар. З початку війни ЗАЕС постійно обстрілюють, через що станція регулярно знеструмлюється.

Джерело матеріала
loader
loader