З початку повномасштабного вторгнення в Україні ворог знищив сотні медичних закладів, а люде залишив без можливості отримати медичну допомогу.
Тим лікарням, що працюють, часто не вистачає найнеобхіднішого, як от ліків, наприклад. Їм допомагають волонтери і благодійники.
Так п’ять лікарень на Донеччині отримали препаратів і обладнання на 17 млн грн. Ці кошти пожертвували клієнти Приватбанку.
У Краматорську, незважаючи на те, що стемніло, розвантажують велику машину з найнеобхіднішим для медиків, які працюють у прифронтових містах.
Так виглядає склад однієї з лікарень Краматорська.
Всі ці запаковані коробки – це ліки від благодійників і небайдужих українців.
У цьому медзакладі роботи лікарям побільшало.
Сюди привозять пацієнтів не тільки з міста, але й з навколишніх населених пунктів.
– Зараз дуже багато дуже запущених пацієнтів, – говорить гендиректор Клінічної лікарні№2 Андрій Опришко. – Тому що люди з-під Кремінної, Лиману і з під Бахмуту, які знаходяться біля лінії зіткнення, не мають адекватної медичної допомоги
Серед розвантаженого і новенькі ліжка, дорогий рентген апарат і кардіографи. Все це вдалося закупити завдяки Благодійному Фонду Приватбанку. Клієнти фінустанови пожертвували на це обладнання і ліки 17 млн грн.
Директор Східного макрорегіонального управління Приватбанку Едуард Фільчаков розповів:
– У нас при кожній операції є можливість відрахувати на благодійність: або на допомогу ЗСУ, або на якийсь конкретну адресну допомогу.
На Донеччині росіяни активно знищують не лише житлові квартали, але й медичну інфраструктуру. Біля лінії фронту вони пошкодили десятки медичних закладів. Через безпекову ситуацію, приміром в тому ж Бахмуті навіть аптеки не працюють.
– Люди навіть не мають можливості купити ліки, – сказала координаторка БО Центру волонтерства і захисту Маріанна Білик. – А деякі аптеки ставлять націнку у два-три рази дорожче.
Що таке важкі пацієнти Маріанна знає не з чуток. За фахом вона хірург, але нині активно займається волонтерством. Спочатку ліками і медтехнікою допомагали на звільнених територіях Харківщини, Херсонщини. Тепер же привезла на Донеччину. Каже, це найгарячіша точка на фронті і тут лікарям найважче.
– Вони рятують як цивільних, так і також хлопців, які стоять за нас. Тому наше завдання – максимально їм допомогти. Ми мусимо зберегти їхні життя.
Гуманітарну медичну допомогу отримали ще кілька лікарень Краматорська і Курахового. Ліків, які закупили благодійники має вистачити на кілька місяців. А деяке отримане обладнання місцеві лікарні не мали навіть до війни.