Міністерство культури та інформаційної політики та Національне агентство з питань запобігання корупції спільно запобігатимуть незаконній торгівлі предметами мистецтва, які російські військові викрали в Україні.
Як повідомив міністр Олександр Ткаченко, ця робота ведеться в межах робочої групи Art Sanct Task Force.
За словами міністра, метою групи є виявляти викрадені під час війни в Україні мистецькі предмети та предмети старовини, не допускати їх вільного обігу у світі, а також розшукувати мистецькі активи підсанкційних росіян з метою їх подальшої заморозки та конфіскації.
Як зазначив міністр, у конфліктах такого рівня неможливо евакуювати та убезпечити все. За його даними, наразі пошкоджено чи зруйновано понад 1500 об'єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури.
Ткаченко повідомив, що Україна вже контактує з міжнародними профільними організаціями, аби заарештувати російські активи і запобігти міжнародному трафіку викраденого, додав урядовець.
«Ми розуміємо, що це складний та довготривалий процес через його масштаби, якого світ не бачив з часів Другої світової війни. Тому разом з НАЗК розпочинаємо вже зараз та зробимо все, щоб повернути викрадене в Україну та притягнути Росію до відповідальності», – заявив Ткаченко.
Станом на 25 січня 2023 року внаслідок російської агресії в Україні завдано збитків 1271 об’єкту культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. Із них майже третина (473 об’єкти) — зруйновані.
Компанія Film.ua Group спільно з акторкою Ірмою Вітовською запустили діджитал-проєкт «Вкрадене мистецтво» про злочини росіян проти культурного надбання України.
Фото: Національна асоціація медіа