Спіральна галактика з перемичками виглядає зовсім іншою, ніж наш Чумацький Шлях, з двома довгими вусиками зірок, що виходять з протилежних кінців структури. Ніби невидимі гіганти грають у перетягування каната зі спіральною галактикою. Але що робить NGC 6872 справді вражаючим, так це її надзвичайний розмір — це найбільша спіральна галактика, яку ми виявили на сьогодні. Від кінця до кінця галактика простягається на 522 000 світлових років у поперечнику, що робить її більш ніж у п’ять разів більшою за Чумацький Шлях.
Нещодавно опубліковане зображення показує галактику повністю, поєднуючи зображення у видимому світлі, дані далекого ультрафіолетового випромінювання та дані інфрачервоного випромінювання, отримані з Дуже Великого Телескопа Європейської Південної Обсерваторії, Галактики Еволюції Експлорера (GALEX), яка зараз вийшла з експлуатації, і Спітцера НАСА, який зараз вийшов з експлуатації. Космічний телескоп відповідно.
Передбачається, що NGC 6872, яка розташована на відстані приблизно 212 мільйонів світлових років від Землі, має таку витягнуту форму через свою гравітаційну взаємодію з сусідньою дисковою галактикою IC4970, яка має лише одну п’яту маси свого більшого сусіда.
Ці гравітаційні взаємодії зазвичай призводять до галактичного злиття. Але в цьому конкретному випадку, згідно з аналізом даних, використаних для створення нового комбінованого зображення, астрономи підозрюють, що взаємодія між двома галактиками насправді створює нову галактику.
«Розуміння структури та динаміки сусідніх взаємодіючих систем, подібних до цієї, наближає нас до розміщення цих подій у належному космологічному контексті, прокладаючи шлях до розшифровки того, що ми знаходимо в більш молодих, віддалених системах», — Елі Двек, астрофізик з Центр космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті, штат Меріленд, заявив у заяві 2013 року. оголосивши NGC 6872 найбільшою спіральну галактику, яку ми коли-небудь бачили. Тепер у нас є лише одне запитання. Коли космічний телескоп Джеймса Вебба подивиться на цього галактичного гіганта?