Україна ініціює виключення росії із членів FATF: в ОП пояснили, чому це важливо
Україна ініціює виключення росії із членів FATF: в ОП пояснили, чому це важливо

Україна ініціює виключення росії із членів FATF: в ОП пояснили, чому це важливо

КИЇВ. 15 лютого. УНН. На наступному тижні Україна ініціює виключення росії з FATF – міжурядової групи з протидії відмиванню грошей. Про це повідомив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк, передає УНН.

Цитата

«Як ми вже з’ясували, на жаль, російські компанії і досі ведуть бізнес із закордонними контрагентами. Ми як держава робимо все, щоб ускладнити ці процеси, бо розуміємо: “російські гроші дорівнюють ракетам”, випущеним по містах України.

Наступного тижня ми ініціюємо виключення росії, яка є спонсором тероризму, із членів FATF – міжурядової групи з протидії відмиванню брудних грошей. рф цинічно порушила свої зобов’язання по лінії FATF, розпочавши загарбницьку війну проти України. Нині для росії все ще залишається відкритою суттєва частина світової економіки, яка досі не запровадила санкції. І на жаль, є держави, які не гребують рахувати криваві російські гроші», – написав Подоляк.

Чиновник пояснив, як виключення з FATF вплине на рф:

  • Суттєве підвищення вартості ведення бізнесу з рф;
  • Внесення рф до чорного списку «юрисдикцій високого ризику» означатиме, що іноземні банки й інші фінансові установи муситимуть проводити додаткові перевірки під час роботи з російськими юридичними особами, щоб перевірити, чи не є вони злочинцями/шахраями;
  • Закордонним контрагентам стане дорожче, а отже, невигідно вести бізнес із росією. Різке збільшення вартості так званої «юридичної логістики»;
  • Зменшення можливостей ухилятися від санкцій. Наразі режим санкцій часто дає російським компаніям змогу обійти фінансові санкції, наприклад структуруючи транзакцію через російський банк, який не потрапив під санкції. Внесення рф як держави до чорного списку ліквідує такі «безпечні притулки» та свободи;
  • Обмеження торгівлі рф зі світом. Буде важче отримувати платежі за експорт і здійснювати платежі за імпорт. Наприклад, коли Іран потрапив до чорного списку FATF у 2020 році, його експорт товарів і послуг скоротився приблизно на 30%;
  • Відтік прямих іноземних інвестицій. Іноземні компанії зіткнуться з набагато більшими витратами на інвестування в рф, а переказ коштів до рф стане проблематичним. 

Доповнення

У так званий "сірий список" FATF входять 39 держав. За класифікацією організації, уряди цих країн докладають недостатньо зусиль для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. 

Включення до "сірого списку" FATF може обернутися втратою іміджу для держав і мати стримуючий ефект для іноземних інвесторів. 

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader