Президент Чехії натякав на поступки України у війні: Кулеба і європейські лідери різко відповіли
Президент Чехії натякав на поступки України у війні: Кулеба і європейські лідери різко відповіли

Президент Чехії натякав на поступки України у війні: Кулеба і європейські лідери різко відповіли

Зауважимо, що Петер Павел, який переміг на виборах президента Чехії у січні 2023 року, має обійняти посаду у березні. Майбутній очільник країни застерігає: якщо Росія розвалиться після перемоги України "у нас може бути більше проблем, нам не буде з ким вести переговори про роззброєння".

Як відреагували в Україні

Дмитро Кулеба відповів Петру Павелу, процитувавши його слова.

Є інтелектуальна пастка, яку треба уникнути. Підтримуючи Україну, треба також вірити в Україну, а не готувати її до гіршого,
– заявив міністр.

Крім того, Кулеба назвав неприпустимим схиляння України до поступок. Він наголосив, що немає різниці між тими, хто каже, що "Україна, можливо, поступиться" та тими, хто стверджує, що "Україні, певно, доведеться поступитися".

"Тому вірте в Україну і підтримуйте Україну, і ми переможемо", – заявив Кулеба.

Яка реакція європейських лідерів

Цікаво, що таку думку на "Українському ланчі", організованому Фондом Пінчука у рамках Мюнхенської безпекової конференції, висловив лише один Павел. Інші учасники дискусії вступили в суперечку з президентом Чехії.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що бути реалістичним – це означає бути короткозорим. Він також закликав усіх партнерів України "вірити в те, що ви робите".

"Тим хто каже "будьте реалістичними", я хочу нагадати, що рік тому "бути реалістичним" означало, не припускати, що сьогодні ми опинилися тут", – сказав Крістерссон.

Своєю чергою, прем'єрка Фінляндії Санна Марін закликала не пропонувати Росії "легку поразку", уникаючи уявних небажаних наслідків.

Вона затвердила, що Росія має заплатити справді високу ціну за атаку на України.

"Всі 400 мільйонів заморожених російських грошей мають бути витрачені в Україні. Ціна для Росії за цей напад має бути справді високою. Якщо воно (покарання – 24 Канал) буде таким, щоб його осилити – то буде новий напад. Росія має справді програти війну", – заявила Марін.

Мюнхенська конференція: основні тези

  • Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час Мюнхенської конференції звернулася до російських воєнних злочинців в Україні.
  • "Я кажу всім, хто коїть ці злочини, та їхнім керівникам, які є співучасниками: ви будете відповідати. Тут, у Мюнхені, я говорю – повернімо верховенство права", – закликала Камала Гарріс.
  • Вона наголосила, що США і надалі підтримуватимуть розслідування воєнних злочинів Росії в Україні.
  • Своєю чергою, президентка Молдови Мая Санду вважає, що поки Україна веде боротьбу за свою територію, безпосередньої воєнної загрози для Молдови немає.
  • Глава країни вкотре засудила російську агресивну війну в Україні. Санду наголосила, що існувала серйозна загроза окупації Молдови військами Росії, однак зараз цей ризик суттєво знизився, завдяки успішним діям ЗСУ.
  • Єнс Столтенберг зазначив, що країни Заходу винесли важливі уроки з війни в Україні. Найважливіший з них – світ повинен забезпечувати Українувсім необхідним для перемоги над Росією.
  • "Путін планує не мир, а розгортання ще більших воєнних дій", – сказав генсек.
Джерело матеріала
loader
loader