У роковини вторгення Ердоган провів переговори з Путіним і Зеленським: про що говорили
У роковини вторгення Ердоган провів переговори з Путіним і Зеленським: про що говорили

У роковини вторгення Ердоган провів переговори з Путіним і Зеленським: про що говорили

Під час розмови Зеленський та Ердоган висловили зацікавленість у продовженні Чорноморської зернової ініціативи.

Президент Туреччини зателефонував Зеленському

Зеленський розповів, що під час розмови він подякував Ердогану за підтримку в цей символічний для України день.

Цінуємо допомогу турецького народу, яку ми відчували весь цей час. А також те, що Туреччина підтримала резолюцію ООН щодо сталого миру в Україні та формулу миру,
– заявив президент.

За інформацією Офісу Президента, Ердоган подякував за надану Україною допомогу в подоланні наслідків руйнівних землетрусів. Зеленський ще раз висловив співчуття президенту та всьому турецькому народові у зв'язку з трагедією.

"Народ України стоїть пліч-о-пліч із турецьким у цю лиху годину. Ми й надалі готові надавати всю можливу допомогу Туреччині та її народу", – наголосив глава держави.

Ердоган поговорив з Путіним

За інформацією АА, Ердоган у роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну зателефонував і Путіну. Вони обговорювали землетруси в Туреччині та розвиток подій навколо російсько-української війни

Згідно із заявою, зробленою Управлінням комунікацій президента Туреччини, Ердоган подякував кремлівському диктатору за солідарність, яку він продемонстрував у зв'язку із землетрусом.

Турецький лідер заявив, що справедливий мир має бути встановлений без подальших людських жертв і руйнувань у російсько-українській війні. Він висловив щире бажання, щоб домовленості, досягнуті в Стамбулі, були відновлені. Мовляв, Туреччина готова зробити будь-який внесок задля цього.

За інформацією російських ЗМІ, Путін та Ердоган також обговорювали практичні аспекти наступних поставок російських енергоносіїв і будівництва АЕС "Аккую". У контексті війни в Україні президенти Росії та Туреччини приділили увагу:

  • реалізації стамбульських домовленостей,
  • експорту російської сільгосппродукції,
  • необхідності усунення перешкод для поставок сільгосппродукції та добрив з Росії до країн, які цього потребують.

Окрім цього, вони "домовилися про продовження особистих контактів".

Джерело матеріала
loader
loader