БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Фото: Соцмережі
Єврокомісія підготувала план значного збільшення виробництва боєприпасів у Європі
Міністри оборони країн ЄС можуть обговорити пропозиції на неформальній зустрічі у Стокгольмі на початку наступного тижня, а рішення можуть бути ухвалені на наступному саміті глав держав та урядів наприкінці березня.
Повідомляється, що план складається із трьох компонентів.
Перший компонент передбачає негайне збільшення постачання боєприпасів в Україну. Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель невдовзі запропонує додатковий пакет підтримки на суму 1 млрд євро з цією метою насамперед для постачання 155-мм снарядів.
Другий компонент передбачає спільну закупівлю 155-мм боєприпасів Європейським оборонним агентством EDA для заповнення прогалин у запасах країн ЄС та забезпечення постачання Україні в довгостроковій перспективі.
Третій – покликаний забезпечити довгострокове збільшення європейських потужностей із виробництва боєприпасів з урахуванням зміни ситуації.
Зазначається, що допомога в рамках першого компонента надаватиметься за вже усталеною схемою: країни ЄС постачають Україні боєприпаси, а натомість отримують гроші з Європейського фонду миру (ЄФМ).
Другий компонент плану містить чіткий меседж: час, коли мир у Європі вважався гарантованим, минув, і країни ЄС мають це враховувати – шляхом придбання більшої кількості боєприпасів у довгостроковій перспективі.
Це має статися за допомогою проекту EDA. Країни-члени ЄС та Україна повинні звести докупи свої потреби, щоб “розмістити масове замовлення і дати промисловості чіткий сигнал про попит”. На думку Єврокомісії, лише якщо промисловість буде впевнена, що такий попит існує, вона буде готова збільшити свої виробничі потужності у довгостроковій перспективі.
Зазначається, що 25 із 27 країн ЄС та Норвегія вже висловили зацікавленість в участі у проекті, який триватиме сім років.
Третій компонент має вирішити основну проблему: “швидке зменшення” запасів боєприпасів у країнах ЄС та недостатні потужності для їхнього виробництва, які тепер мають бути “швидко збільшені”.
Очікується, що міністри оборони країн ЄС обговорять пропозиції на неформальній зустрічі у Стокгольмі на початку наступного тижня, а рішення можуть бути ухвалені на наступному саміті глав держав та урядів наприкінці березня.
Джерело