Ізраїль хоче вдарити по ядерних об’єктах Ірану до того, як він отримає С-400 від Росії – Bloomberg
Ізраїль хоче вдарити по ядерних об’єктах Ірану до того, як він отримає С-400 від Росії – Bloomberg

Ізраїль хоче вдарити по ядерних об’єктах Ірану до того, як він отримає С-400 від Росії – Bloomberg

Іран прагне отримати від Росії нові більш витончені системи протиповітряної оборони, які, на думку Ізраїлю, звузять можливість для потенційного удару по ядерній програмі Тегерана.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

Перспектива отримання Іраном систем С-400 прискорила обговорення в Ізраїлі та США можливості удару по ядерних об’єктах Тегерана.

Зараз дивляться

Росія публічно не заявляла, чи передасть таку зброю Ірану. Крім того, для введення С-400 в експлуатацію знадобиться менш як два роки.

– Чим довше ви чекаєте, тим складніше це стає. Ми чекали дуже довго. Я можу сказати вам, що зроблю все, що в моїх силах, щоб перешкодити Ірану отримати ядерну зброю, – сказав прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху на конференції з безпеки в Тель-Авіві минулого тижня.

Раніше Росія запропонувала Ірану так зване безпрецедентне співробітництво в галузі оборони, включно з постачанням ракет, електроніки та протиповітряної оборони. Крім того, Москва також може надати Тегерану винищувачі.

Заклопотаність з приводу ядерної програми Ірану зросла після того, як міжнародні спостерігачі виявили в країні уран, збагачений до 84% чистоти – трохи нижче 90%, необхідних для створення зброї.

До кінця 2023 року в Ірану буде достатньо урану, збагаченого до 60%, щоб виготовити 10 бомб, заявляють ізраїльський і американські чиновники.

Іран стверджує, що його атомна програма призначена для мирних цілей.

Американські чиновники в грудні не раз заявляли, що Росія хоче підтримувати Іран в обмін на ударні дрони. Тепер Тегеран до середини березня очікує поставки винищувачів Су-35.

У 2015 році США і п’ять інших держав підписали угоду з Іраном про обмеження його ядерної програми в обмін на зняття санкцій. Тоді Росія продала Ірану систему ППО – С-300. Ядерна угода розвалилася 2018 року, коли президент Дональд Трамп вивів США з неї.

Системи С-400 можуть вражати повітряні цілі на відстані до 250 кілометрів, створять червону зону польотів для військових літаків, сказав експерт з оборони Близького Сходу в британській компанії Janes Джеремі Бінні.

В Ізраїлі вважають, що Ірану на створення першої ядерної боєголовки знадобиться від 18 до 24 місяців.

Джерело матеріала
loader