Рух за незалежність у Південному Азербайджані: консолідація сил може знищити Іран
Рух за незалежність у Південному Азербайджані: консолідація сил може знищити Іран

Рух за незалежність у Південному Азербайджані: консолідація сил може знищити Іран

Днями за ініціативою телеграм-каналу AZfront в іранському регіоні Південний Азербайджан розпочалася безпрецедентна акція об’єднаних демократичних сил. Рух восьми молодіжних організацій став серйозним кроком до дестабілізації всередині Ірану. Молодь регіону вперше виступила єдиним фронтом і буквально "під носом" у представників іранської влади та правоохоронців розклеїла листівки з закликами до незалежності регіону. Про це повідомляє "Телеграф".

В кампусі Тебризького університету та на прилеглих територіях з’явилися безліч листівок з закликом до незалежності регіону Південний Азербайджан. Вісім організацій: Фронт національного визволення Південного Азербайджану; Азербайджанська національна організація опору; Азербайджанський студентський рух; Партія незалежності Південного Азербайджану; Демократична Тюркська спілка Південного Азербайджану;  Демократична партія Південного Азербайджану; Ліберально-демократична партія Південного Азербайджану та Партія Центру Азербайджану взяли участь у акції за незалежність.

Це неабиякий виклик іранській владі. Адже, попри справжнє полювання воєнізованого угрупування "Басидж" та співробітників Корпусу вартових ісламської революції на учасників руху, жоден з учасників акції не був упійманий або навіть помічений представниками влади.

Відео дня

Подібна політична активність в Ірані безумовно співпадає з зовнішньополітичними інтересами України, оскільки Іран є основним військовим партнером путінської Росії та важливим донором зброї та обладнання для армії РФ.

Варто зауважити, що  Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з главою МЗС Ізраїлю Коеном 16 лютого у Києві заявив, що обидві країни мають спільного ворога – Іран. Сторони домовилися про поглиблення співпраці у боротьбі проти Ірану на міжнародній арені. Власне, Іран має довгу історію недружньої політики стосовно України, котра розпочалася зі збитого іранською ракетою літака комерційного рейсу МАУ — Boeing 737 над Тегераном 8 січня 2020-го року. Тоді загинуло 176 людей.

Спротив представників іранської влади цілком закономірний. Адже можливе набуття Південним Азербайджаном зі столицею у Тебрізі незалежності, може призвести до розпаду Ірану як держави. Відділення регіону з 30-ма млн етнічних азербайджанців, які становлять приблизно 20% від усього населення країни, якщо не знищить, то суттєво послабить Іран.

Джерело матеріала
loader
loader