Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик
Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик

Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик

Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик - Фото 1
Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик - Фото 2
Комітет направив президентові Зеленьскому подання про присудження премїї.
Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик - Фото 3
Шевченківську премію отримали Віталій Портніков, «Хорея козацька» та Ірина Цілик - Фото 4

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав переможців у номінаціях  «Література», «Публіцистика, журналістика», «Літературознавство і мистецтвознавство», «Музичне мистецтво» та «Кіномистецтво». Про це повідомили на сторінці Комітета у фейсбуці.

Цьогорічними лауреатами стали:

  • Поетеса Катерина Калитко– за книгу поезій «Орден мовчальниць»;
  • Музиканти Тарас Компаніченко, Максим Бережнюк, Северин Данилейко, Ярослав Крисько, Сергій Охрімчук (гурт «Хорея Козацька») – за авдіоальбом «Пісні Української революції»;
  • Літературознавець Михайло Назаренко – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792-1883» у двох частинах;
  • Публіцист Віталій Портніков– за статті та виступи 2017-2022 років;
  • Режисерка Ірина Цілик – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин». 

Голосування відбулося 15 лютого 2023 року. За результатами конкурсу Комітет підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України. 

На премію цього року в номінації «Журналістика і публіцистика» також висували Павла Казаріна, Ольгу Дубчак та Богдана Логвиненко.

Нагадаємо, що у минулому році лауреатами стали режисерка Катерина Горностай – за фільм «Стоп-Земля», литературознавець Григорій Грабович – за цикл статей «Переосмислючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм», письменниця Тамара Горіха Зерня з романом «Доця», Тамара Трунова, Наталка Ворожбит, Юрій Ларіонов, Андрій Ісаєнко та Валерія Ходос за виставу «Погані дороги» Київського академічного театру драмі і комедії на лівому березі Дніпра, Микита Кадан із персональною виставкою «Камінь б’є камінь» та Тіберій Сільваші за інсталяцію «Крила» та Микола Рябчук за книгу «Лексикон націоналіста та інші есеї».

Джерело матеріала
loader
loader