Президент РФ Володимир Путін усе ще впевнений, що згодом зможе отримати перемогу над Україною. Таку думку висловили аналітики Інстиуту вивчення війни (ISW).
«Ані Україна, ані Захід не переконали Путіна в тому, що він повинен розглянути можливість будь-якого компромісу. Натомість Путін залишається зосередженим на досягненні своїх початкових військових цілей шляхом затяжного конфлікту, в якому він переможе, нав'язавши силою свою волю Україні або зламавши волю України після того, як Захід припинить підтримувати Київ», – йдеться у звіті ISW.
Аналітики підкреслили, що попри те, що Путіну не вдалося взимку «заморозити» Україну і Європу, а російський зимово-весняний наступ наближається до кульмінації, диктатор продовжує давати зрозуміти словами і діями, що не готовий відмовитися від своїх максималістських цілей щодо України.
«Продовження російських наступальних операцій навколо Бахмута й Авдіївки, а також уздовж лінії фронту в Луганській і західній частині Донецької областей є ще одним показником того, що Путін залишається відданим ідеї перемоги у затяжній війні», – запевнили експерти.
ISW зазначає, що поки що Путін не висуває жодних умов для переговорів, окрім повної перемоги Росії.
«Путін не вживає військових заходів, які були б розумними, якби він серйозно ставився до пошуку компромісу шляхом переговорів. Нинішня лінія фронту створила б дуже сприятливі умови для відновлення російського вторгнення, якби Путін запропонував прийняти її як межу припинення вогню. Але він явно не бажає цього робити», – переконані аналітики.
Отже, на їхню думку, перед Україною та її партнерами зараз стоїть такий вибір:
- або в односторонньому порядку припинити бойові дії, що призведе до катастрофічної поразки;
- або продовжувати воювати у дуже обмежений спосіб, лише утримуючи нинішні позиції, що заохочуватиме Путіна до подальших зусиль і повного захоплення України;
- або ж розпочати послідовні контрнаступальні операції з подвійною метою: переконати Путіна прийняти компроміс, досягнутий шляхом переговорів;
- або ж створити військові реалії, достатньо сприятливі для України, щоб Київ і західні союзники змогли ефективно заморозити конфлікт самостійно, незалежно від рішень Путіна.
«Це ті варіанти, які стоятимуть перед Україною і Заходом доти, доки Путін продовжуватиме вірити, що він може нав'язати свою волю силою російської зброї протягом будь-якого періоду, який він готовий воювати», – підсумували аналітики.