Про це пропагандистам повідомив посол Росії в Угорщині Євгеній Станіславов, пише 24 Канал. Зі слів посла можна зробити висновок, що в Москві не оцінили спроби Будапешта затягувати процес запровадження санкцій проти Росії.
Угорщина підтримала всі санкції проти Росії
Станіславов сказав, що, попри спроби Угорщини відстоювати власні інтереси, які часто суперечать політиці Євросоюзу, "факт залишається фактом: Угорщина підписалася під усіма антиросійськими санкційними пакетами Брюсселя і змушена їх суворо виконувати".
Саме тому, як каже посол, Москва зарахувала Угорщину до категорії недружніх Росії країн, "на адресу яких можуть застосовуватися наші заходи у відповідь"
Водночас Станіславов зазначив, що Росія "тримає канали діалогу відкритими для збереження накопиченого за минулі роки багажу позитивних напрацювань".
Водночас "Європейська правда" інформує, що Угорщина потрапила у російський список недружніх країн ще в березні минулого року разом з усіма країнами ЄС, G7 та Україною.
В ОП відреагували на рішення Росії
Радник Офісу Президента України Михайло Подоляк у соцмережах відреагував на те, що Росія зарахувала Угорщину до "недружніх" країн.
Він зазначив, що цей так званий список – це знак якості. За словами Подоляка, що ближчою буде перемога України, то більше в Росії буде "недружніх" країн.
Потрапити до списку "недружніх до Росії країн" – це знак якості. Це недружність до корупції, до тортур і мародерства, до безконтрольної агресії та вбивств невинних людей. Що ближчою Україна ставатиме до перемоги, то більше в Росії з'являтиметься відверто "недружніх" країн,
– написав Подоляк.
Яка позиція в Угорщини щодо війни Росії проти України
- Від початку повномасштабного вторгнення Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу, а також прийняла чимало біженців. Крім того, Будапешт підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС.
- Втім, угорський уряд неодноразово критикував санкції проти Росії, а також звинувачував колективний Захід у затягуванні війни. Угорщина заборонила транспортувати своєю територією військову допомогу Україні.
- Також Угорщина вирішила не брати участь у проєкті Євросоюзу із придбання 1 мільйона боєприпасів Україні. Будапешт заявляє, що блокуватиме євроатлантичну і європейську інтеграцію України, поки Київ не змінить Закон про освіту.
- В Угорщині вважають, що через цей закон школи на Закарпатті, де великий відсоток угорської нацменшини, у небезпеці.