Не хоче руйнувати відносини з Росією: Вірменія відмовилась арештовувати Путіна
Не хоче руйнувати відносини з Росією: Вірменія відмовилась арештовувати Путіна

Не хоче руйнувати відносини з Росією: Вірменія відмовилась арештовувати Путіна

Про це заявив віцеспікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян. За його словами, Єреван може зробити так, щоб підписання Римського статуту "не завдало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією та Росією".

Як країни обійдуть Римський статут

Аршакян нагадав, що уряд країни ухвалив рішення приєднатись до Римського статуту в грудні 2022 року у відповідь на "агресію Азербайджану щодо суверенних територій Вірменії", й саме тоді його почав вивчати вірменський Конституційний суд.

Я маю на увазі, що рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, ні в якому питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду в березні,
– виправдовується віцеспікер.

Він додав, що напередодні Єреван підписав з іншою державою договір про те, що Римський статут не впливатиме на їхні двосторонні відносини. Такий же договір може бути підписаний і з Росією.

За словами Аршакяна, в правлячої партії і команди "немає наміру або бажання" арештовувати Путіна в разі його візиту у Вірменію.

"Зрозуміло одне: ми почули побоювання, висловлені Російською Федерацією, і я думаю, що ми зможемо домогтися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов'язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і Росією", – зазначив віцеспікер.

Угорщина теж відмовилась арештовувати Путіна

  • Передусім нагадаємо, що МКС видав ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення пов'язане зі звинуваченням у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.
  • Однак згодом Угорщина заявила, що не планує заарештовувати Владіміра Путіна, якщо він до них приїде. Керівник апарату прем'єр-міністра Угорщини Ґерґелі Гуляш заявив, що для цього буцімто не буде законних підстав. За його словами, Римський статут не був інтегрований в угорську правову систему.
  • Угорщина не підтримала спільну заяву ЄСпро міжнародний ордер на арешт російського диктатора. Країна заблокувала спільну заяву, користуючись принципом одностайності в ухваленні рішень Європейського Союзу.
Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader