Що взагалі сталося
У 2020 році Twitter запровадив заходи для позначення акаунтів ЗМІ, підконтрольних урядам, зокрема Китаю та Росії, тегом "Залишайтеся в курсі", що вказує на редакційний контроль з боку цих країн. Крім того, ці акаунти були заблоковані в пошуковій видачі. Однак з 6 квітня 2023 року ці обмеження були зняті рішенням Маска.
Таке рішення Маска викликало ажіотаж як серед користувачів соціальних мереж, так і серед експертів. Попри те, що політика Twitter все ще передбачає, що афілійовані з державою ЗМІ мають бути позначені відповідним чином, акаунти китайських та російських державних ЗМІ, таких як "Народна газета", "Ізвестія" та "Сіньхуа", знову з'являються в результатах пошуку.
Ще ж і надто, ці акаунти з'являються у верхній частині списку результатів пошуку, а також рекомендуються в розділі "Для вас", який з 15 квітня 2023 року буде відображати лише так звані перевірені акаунти.
Відбувається щось дуже дивне
Цікаво ще й те, що тепер Twitter позначив акаунт Національного громадського радіо (NPR) як медіа, що фінансується урядом США. Це викликало негативну реакцію і прохання NPR видалити цю позначку. Хоча Twitter запевняв, що акаунти авторитетних медіа-організацій, таких як BBC та NPR, не будуть позначені, Маск, схоже, передумав.
Річ у тім, що фінансування від уряду США для NPR не перевищує 1% від загального бюджету радіо. За такою ж логікою Маск сміло міг би "нагородити" аналогічною позначкою офіційний акаунта SpaceX – там частка коштів США становить куди більший відсоток.
Реакція інтернету на рішення Маска
Рішення Маска зняти обмеження з акаунтів китайських і російських державних ЗМІ викликало неоднозначну реакцію. Одні стверджують, що це сприяє свободі слова і дозволяє почути різні голоси (якщо свободою слова називати пропаганду, маніпуляції фактами та відверту брехню, фейки і вигадки), тоді як інші висловлюють занепокоєння з приводу потенційної дезінформації, що поширюється через ці акаунти. Twitter ще не зробив офіційної заяви щодо рішення Маска і не надав роз'яснень щодо змін у своїй політиці.
Оскільки ландшафт соціальних медіа та їхні відносини з державними ЗМІ продовжують розвиватися, рішення Маска зняти обмеження на акаунти китайських і російських державних ЗМІ в Twitter привернуло нову увагу до цього питання. Наслідки цього рішення ще не до кінця зрозумілі, хоч спрогнозувати їх можна доволі легко. Схоже настав час попрощатися з твітером, яким він був раніше, раз і назавжди.