![Підвищення призупинили: якою має бути базова зарплата вчителя](https://thumbor.my.ua/NW1n2i7oj4nqAQfvGG7BWJ8MO8w=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3b512fd601219fc03f1c31c7c4ce9bd1.jpg)
Підвищення призупинили: якою має бути базова зарплата вчителя
Співвідношення зарплат учителів із вимогами закону про освіту проаналізували експерти шведсько-українського проєкту "Підтримка децентралізації в Україні" Ян Герчинський та Ігор Островський.
Якою має бути базова зарплата вчителя
Експерти наголошують: цієї мети закону так і не досягли. Зарплати вчителів в Україні завжди були значно нижчими.
Хоча Постанова КМУ № 822 від 10 липня 2019 року передбачає суттєве підвищення зарплат педагогів, проте з листопада 2019 року її неодноразово призупиняли (наразі – до грудня 2023 року).
Витрати з держбюджету на повне виконання положень закону про освіту щодо зарплат вчителів ніколи не були реально оцінені та публічно не обговорювалися,
– заявили автори дослідження.
В аналітичній довідці експерти розглянули також два різні пункти закону про освіту щодо мінімальної зарплати вчителів. А саме: вимоги щодо перехідного періоду та вимоги щодо дії постійної норми закону.
Вчителям не збільшують зарплату
- Українським учителям вже 3 роки не збільшують зарплату.
- Тепер в освітньому комітеті заявили, що збільшать зарплати педагогам лише після завершення війни в Україні. Деталі – читайте за цим посиланням.
- До слова, українські вчителі наразі отримують від 6 до 21 тисячі гривень на місяць, залежно від категорії, кількості годин тощо.
- Які зарплати отримують вчителі в різних регіонах України –читайте тут.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)