Комусь дуже хочеться штучно продемонструвати й відрапортувати нагору, що місцева влада недієздатна – в.о. мера Чернігова Ломако
Комусь дуже хочеться штучно продемонструвати й відрапортувати нагору, що місцева влада недієздатна – в.о. мера Чернігова Ломако

Комусь дуже хочеться штучно продемонструвати й відрапортувати нагору, що місцева влада недієздатна – в.о. мера Чернігова Ломако

Комусь дуже хочеться штучно продемонструвати й відрапортувати нагору, що місцева влада недієздатна – в.о. мера Чернігова Ломако

Виконуючий обов’язки міського голови розповів, кому вигідні мінування міськради та дискредитація влади міста.

В.о. мера Чернігова Олександр Ломако розповідаючи про мінування міськради та інші зриви роботи відомства заявив, що центральній владі хочеться показати недієздатність керівництва Чернігова і після «підпорядкувати призначеному чиновникові виконавчий орган, комунальні підприємства та установи». Про це він заявив у інтерв’ю Ірині Латиш для ZN.UA «В.о. мера Чернігова Олександр Ломако: «політичний тиск на Чернігів містяни сприймають як плювок в обличчя місту, яке не пустило ворога в серце країни».

«Усі на своїх місцях, команда має досвід і розуміння, що робити. А головне — має підтримку чернігівців. Тимчасом комусь дуже хочеться штучно продемонструвати й відрапортувати нагору, що місцева влада недієздатна, і відтак підпорядкувати призначеному чиновникові виконавчий орган, комунальні підприємства та установи. Знехтувавши таким чином вибором і думкою чернігівців задля політичних інтересів та розправи. Причому розправи не з Атрошенком, не з виконувачем обов’язків або депутатами, а з містом Черніговом, яке вистояло перед навалою орків, а сьогодні не хоче «лягати» під одну з політичних сил», – розповідає Ломако.

Методи, що задіяні для цього, за його словами, дуже сильно суперечать усім тим цінностям, за які зараз воює Україна, вони ближчі до цінностей, які сповідує Російська Федерація, що воює з нами. Він також додав, що Україна захищає не тільки територію і державність, а ще й демократію, свободу та в тому числі самоврядування.

«Я спілкувався з багатьма представниками інших країн. Вони шоковані такими рішеннями судів і поданням до Верховної Ради ініціативи щодо ліквідації місцевого самоврядування в Чернігові. А по суті — закладання ризику ліквідації всього місцевого самоврядування в країні. Рік тому, коли місто було під бомбардуваннями, місто нищилося, — військової адміністрації в місті не було. І ми впоралися! Всі — мер і депутати, які лишилися, команда, — в тих умовах забезпечували функціонування міста. А через рік, коли місто дуже активно почало відбудовуватися, вводиться військова адміністрація», — каже виконуючий обов’язки міського голови.

Ломако згадав ситуацію в Запоріжжі, де немає міського голови, а також ситуацію по Полтаві, по Кривому Рогу, по прифронтових громадах, де не утворені військові адміністрації.

«У Чернігівській області російських військ немає, немає сьогодні загрози, за офіційною інформацією від нашої розвідки та військового керівництва. І коли вноситься подання на ліквідацію місцевого самоврядування, то це безпрецедентне рішення для всієї країни, для наших партнерів, і насамперед — для чернігівців», — пояснює він.

За його словами, мета цього замість обраної, ефективно працюючої, але дуже незалежної міської влади, поставити призначеного керівника, який не ставитиме незручних запитань, буде виконувати команди і одноособово підписувати всі рішення, адже «призначений чиновник відповідає тільки перед тим, хто його призначив».

На питання, як часто мінують міськраду у Чернігові Ломако відповів, що досі приміщення мінували у грудні 2015 року, в день, коли Атрошенко складав присягу міській раді, а наступного разу — вже 6, 7 лютого 2023-го — двічі поспіль.

«Втретє замінували в день сесії, коли стояло питання покладання обов'язків міського голови. Воно суто формальне, за законом — це автоматична дія, але, щоб приймали мій підпис, ЦНАПу потрібне рішення ради. Тоді дуже ґрунтовно перевіряли все, навіть мою особисту машину. Серверну відкривали, поламали ключ у замку, болгаркою випиляли двері. Дуже тривалий був обшук. Я повідомив, що ми повертаємося в зал або просто проводимо сесію в іншому місці, і через 20 хвилин усе було розблоковано», — розповідає він.

Ломако також додав, що було мінування й під час останньої сесії, двічі. Спочатку — за кілька хвилин до початку засідання, а потім — увечері, коли були розглянуті всі питання порядку денного і засідання завершувалось.

Нагадаємо, що міський голова Чернігова Владислав Атрошенко рішенням Яворівського районного суду Львівської області від 7 грудня 2022 року на один рік позбавлений права обіймати посади, що стосуються виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, включаючи теперішній пост.

На дії Атрошенка НАЗК склало два протоколи: щодо конфлікту інтересів та щодо корупції. Сам міський голова звинуватив офіс президента у тиску на суд.

Джерело матеріала
loader
loader