Спроба перевороту в Судані: до чого тут російські вагнерівці
Спроба перевороту в Судані: до чого тут російські вагнерівці

Спроба перевороту в Судані: до чого тут російські вагнерівці

Зокрема, бої точаться і в районі аеропорту, у якому перебували 2 українські пасажирські літаки компанії SkyUp. Варто зауважити, що це вже третя спроба перевороту в країні лише за останні майже 4 роки.

Як ПВК "Вагнера" пов'язана з переворотом

Сили швидкого реагування співпрацюють з російською ПВК "Вагнера". Вони мають спільне підприємство Meroe Gold з видобутку корисних копалин, зокрема золота.

26 січня 2023 року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти юридичних осіб, пов'язаних з ПВК "Вагнера". До списку потрапили компанії з ЦАР та ОАЕ. Однак усі дочірні компанії головного "партнера" російських найманців у регіоні проігнорували. Мовиться про Суданські сили швидкої підтримки (RSF) та їхнього лідера Мохамеда Хамдана Дагало на прізвисько Хеметі.

Спільна видобувна діяльність RSF і ПВК "Вагнера" допомогла наростити золотовалютні резерви Центрального банку Росії, що було вкрай важливо для Москви після її повномасштабного вторгнення в Україну. Видання CNN повідомило про щонайменше 16 рейсів російських літаків з контрабандою золота з Судану до Росії протягом одного року.

Окрім того, вагнерівці організували офіційний візит Хеметі до Москви напередодні вторгнення в Україну. Там він публічно підтримав напад, заявивши, що "весь світ повинен визнати, що Росія має право захищати свій народ".

США стурбовані ескалацією

США глибоко стурбовані повідомленнями про ескалацію між Збройними силами Судану та Силами швидкої підтримки. Про це заявив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкена.

Ми підтримуємо зв'язок з командою Посольства в Хартумі – наразі всі співробітники перебувають на місці,
– зазначив Блінкен.

За його словами, США вимагають припинити конфлікт.

"Ми закликаємо всі сторони негайно припинити насильство, уникати подальшої ескалації або мобілізації військ і продовжити переговори для розв'язання невирішених питань", – підсумував держсекретар.

Що робити українцям, які перебувають у Хартумі

У МЗС України зазначили, що у зв‘язку із загостренням безпекової ситуації в столиці Судану українцям рекомендують наразі утриматися від поїздок до цієї країни, а тим, хто там перебуває:

  • уникати відвідання районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу,
  • залишатися в місцях свого проживання.

Українцям в Судані також радять повідомити свої дані:

  • посольству України в Єгипті: +20 100 00 396 48 або на емейл: emb_eg@mfa.gov.ua,
  • або почесному консульству України в Хартумі: +249 91 230 2520.

Для отримання допомоги у разі загрози життю або здоров‘ю, виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, українцям слід звертатися за вищевказаними контактами, на "гарячу лінію" МЗС України +380442381588 або на емейл cons_or@mfa.gov.ua.

Джерело матеріала
loader
loader