Астрономи отримали перший в історії детальний знімок Деймоса
Астрономи отримали перший в історії детальний знімок Деймоса

Астрономи отримали перший в історії детальний знімок Деймоса

Астрономи отримали перший в історії детальний знімок Деймоса

Супутник Марса вдалося сфотографувати з відстані 100 кілометрів.

Апарат Hope, запущений Об'єднаними Арабськими Еміратами для дослідження Марса, передав на Землю перший детальний знімок супутника Червоної планети Деймоса. Як повідомляє Space.com, знімок було отримано, коли апарат знаходився на відстані лише 100 кілометрів від небесного тіла.

«Ці зображення та спостереження є значним кроком уперед у наших знаннях про Деймос, його атмосферу, склад, походження і про те, що це означає для нашого розуміння Марса в більш широкому сенсі», — йдеться у заяві космічного агентства ОАЕ.

Так, спостереження апарату за складом Деймоса підтверджують, що він є фрагментом Марса, який відокремився від нього у минулому. Це ще один аргумент у давніх суперечках про те, яким чином було сформовано супутник.

Походження Деймоса та його «брата» Фобоса залишалося загадкою для вчених з їхнього відкриття 1877 року. Зображення Деймоса вдавалося отримати за допомогою різних апаратів, але всі - здалеку. З такої відстані важко було визначити його склад.

Попередні дослідження припускали, що склад супутників може бути ідентичним складу астероїдів або карликових планет. Форма супутників нагадує картоплю, і вони маленькі, як астероїди. Це дозволяло припустити, що Марс міг «схопити» їх, коли вони проходили повз.

Але це припущення помилкове, оскільки орбіта Деймоса майже кругла, а сам супутник рухається так, ніби у минулому рухався разом з атмосферою Марса. Вчені висунули кілька припущень того, як супутник міг сформуватися. Одне з них полягає в тому, що він з'явився із матеріалу, викинутого планетою після зіткнення з іншим небесним тілом.

Нові дані було отримано за допомогою інфрачервоного спектрометра апарату. Вони свідчать, що склад Деймоса більше схожий на Марс, ніж на метеорити D-типу.

Раніше вчені-планетологи отримали знімок унікальних піщаних дюн на Марсі. Дюни часто зустрічаються на Червоній планеті, але така майже ідеально кругла форма - рідкість.

Джерело матеріала
loader