Про це наголосив міністр оборони України Олексій Резніков. Також він висловився щодо надання Україні літаків. Зокрема, міністр пояснив, від чого залежить рішення партнерів.
Щодо літаків – я впевнений, ми доб'ємо це питання,
– зауважив Резніков.
Коли Україна зможе отримати літаки
Міністр зауважив, що літаки – це найдорожче. Він пояснив, що тут йдеться також і про обслуговування техніки, а також ракети та бомби до них.
"Тому, ухвалюючи рішення, треба розуміти – а чи всі готові під цим підписатися. Ось під танками підписалися і бачимо: хтось чотири дає, хтось шість… Не двісті, не триста", – пояснив Резніков.
За словами Резнікова "ключовим гравцем" у цьому питання є США. "А вони дуже прагматичні, вони рахують гроші", – зауважив він.
Міністр зазначив, що це цілком нормально та життєздатно. Він розповів, що у нас є партнери, які щось дали, а потім кажуть: обслуговувати далі вас ми не можемо, у нас немає ресурсу, якщо хочете – купуйте.
Теж начебто справедливо… І з літаками те саме. Коли буде підраховано, хто скільки готовий дати та підтримувати на належному рівні – тоді рішення буде ухвалено,
– додав він.
Чому партнери не хочуть надавати Україні
Говорячи про відсутність постачань в Україну далекобійних ракет ATACMS, Резніков пояснив, що "їх не так вже й багато у світі", і це "прагматичне рішення".
"Але тут ще, звісно, ось ця фантомна історія з "червоними лініями", 300 кілометрів, "раптом буде завдано удару там, де не хотілося б". І все ж таки керівник будь-якої країни мріє увійти в історію як миротворець", – зазначив міністр.