Зеленський пропонує відзначати 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом, а 9 травня — День Європи
Зеленський пропонує відзначати 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом, а 9 травня — День Європи

Зеленський пропонує відзначати 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом, а 9 травня — День Європи

Президент: Ми повертаємо нашій державі чесну історію без ідеологічних домішок. Саме 8 травня світ згадує велич перемоги над нацизмом і вшановує пам'ять усіх, чиї життя забрала та війна. А 9 травня ми вшановуватимемо історичну єдність європейців разом із усією вільною Європою.

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді встановити в Україні 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, а 9 травня зробити Днем Європи.

Про це президент сказав у своєму зверненні з нагоди Дня пам'яті та примирення.

«Ми повертаємо нашій державі чесну історію без ідеологічних домішок. Саме 8 травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом. Саме 8 травня світ вшановує пам'ять усіх, чиї життя забрала та війна. Саме 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію Вермахту», — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна ніколи не забуде про внесок свого народу в перемогу над нацизмом, і не дасть збрехати, що перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу.

«Різні народи в єдності, у союзництві у складі антигітлерівської коаліції протистояли злу. Народи Європи й Америки… Азія, Австралія, Африка — кожен має власну історію боротьби в тій війні, але спільну історію перемоги…

Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета — поневолення або знищення», — каже Зеленський.

Він додав, що зараз єдність у Європі наближає нас до відзначення першого дня нашого миру.

Водночас Зеленський запровадив 9 травня День Європи. Відповідний указ президент підписав у понеділок, 8 травня.

У документі йдеться, що нове свято встановлюють «усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань».

У своєму відеозверненні президент запропонував відначати День Європи «разом із усією вільною Європою».

«Щороку відзавтра, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність — єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир», — зазначив глава держави.

Відзначимо, День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті і разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном є символом ЄС з 1985 року.

Свято відзначається в пам’ять про Декларацію Шумана, яку уклали 9 травня 1950 року і яка вперше запропонувала створити Європейське об’єднання вугілля та сталі, що дало початок майбутньому створення Європейського Союзу.

Теги за темою
Володимир Зеленський Європа
Джерело матеріала
loader
loader