З за обсягами перевантаження переважають хлібні вантажі; інша агропродукція (олія, шрот, соняшник); катуни.
Морський порт Ізмаїл станом на 9 травня виконав річний план з вантажопереробки обсягом обсязі 6 млн. 187 тис. тонн. Це рекордні за всю історію існування порту темпи виконання річних показників. Про це пресслужба Адміністрації морських портів України.
Зазначається, що найбільші обсяги з обробки вантажів продемонстрували оператори держпідприємства Ізмаїльській морський торговельний порт (2 млн 656,4 тис тонн), ПрАТ Дунайсудноремонт (1 млн. 289,5 тис. тонн), ПрАТ ІРП Дунайсудносервіс (805,0 тис тонн).
В номенклатурі вантажів морського порту Ізмаїл за обсягами перевантаження переважають хлібні вантажі; інша агропродукція (олія, шрот, соняшник); катуни.
Як повідомили у АМПУ, потужності порту з експорту агропродукції збільшились завдяки введенню в дію причалів для вантажних операцій із зерновими та рослинною олією новими операторами терміналів: Дунайсудносервіс, Дунайсудноремонт, ІЦКК та за рахунок будівництва нового терміналу ТОВ СП Нібулон.
За словами голови Адміністрації Юрія Литвина, збільшенню пропускної спроможності морського порту Ізмаїл, який сьогодні обробляє суттєву частку українського експорту, сприяло відновлення судноплавства у гирлі Бистре, збільшення акваторії МП Ізмаїл, та проведенні днопоглиблювальних робіт в акваторії порту.
“Дунайський кластер – це ключовий альтернативний шлях експорто-імпортної логістики, який є пріоритетним для подальшого розвитку для ДП АМПУ”, – заявив він.
Раніше повідомлялося, що на залізниці в напрямку порту Ізмаїл фіксується критичне накопичення вагонів з зерном, черга на вивантаження складає приблизно місяць.
Нагадаємо, Фонд держмайна на 6 червня призначив повторний аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту.