У Великобританії народилася перша “дитина від трьох батьків”
У Великобританії народилася перша “дитина від трьох батьків”

У Великобританії народилася перша “дитина від трьох батьків”

У Великобританії вперше народилася "дитина від трьох батьків". Про це повідомила газета The Guardian. Загалом у країні на кінець квітня 2023 року могло народитися до п'яти дітей із ДНК від трьох осіб. Точну кількість не називають через конфіденційність інформації про батьків.

Народження дітей від трьох батьків - це новаторська процедура ЕКЗ. Вона спрямована на запобігання успадкування дітьми невиліковних генетичних захворювань. Більше 99,8% ДНК немовлят все ж таки походить від матері та батька, тому вчені називають неточним поняття “дитина від трьох батьків”.

Мітохондріальна замісна терапія була проведена лікарями Центру лікування безпліддя в Ньюкаслі. Вона спрямована на те, щоб допомогти жінкам з мітохондріями, що мутували, мати дітей без ризику передачі генетичних порушень. Діти успадковують мітохондрії від матері, тому шкідливі мутації можуть торкнутися всіх її дітей. У процесі мітохондріального донорства використовує тканини з яйцеклітин здорових жінок-донорів для створення ембріонів ЕКЗ, вільних від шкідливих мутацій.

Приблизно один із 6000 дітей страждає на мітохондріальні порушення. Мутації, що ушкоджують мітохондрії, найчастіше вражають мозок, серце, м'язи та печінку. Вони можуть неухильно погіршуватися зі зростанням хворої дитини.

Парламент Британії у 2015 році дозволив процедуру. Двома роками пізніше клініка в Ньюкаслі стала першим та єдиним національним центром, який має ліцензію на її виконання. Перші випадки були схвалені у 2018 році. Твердження дається у кожному конкретному випадку. Управління із запліднення людини та ембріології Великобританії дало “зелене світло” як мінімум 30 справам. Програму лікування було затримано через пандемію коронавірусу. Нова процедура ЕКЗ знижує ризик народження хворої дитини, але не усуває її повністю.

Великобританія - не перша країна, яка створила “дітей від трьох батьків”. У 2016 році лікар зі США оголосив про перше у світі народження такої дитини в Мексиці у жінки з Йорданії. У пацієнтки було чотири викидні, а двоє дітей, що народилися, померли у віці шести років і восьми місяців. Великобританія була першою країною у світі, яка узаконила цю процедуру.

Теги за темою
Великобританія
Джерело матеріала
loader
loader