Зернова угода повноцінно не працює – ООН
Зернова угода повноцінно не працює – ООН

Зернова угода повноцінно не працює – ООН


Середня кількість щоденних перевірок на вході та виході суден у травні знизилася до 3,2 – це найнижчий показник від запуску зернової ініціативи у серпні 2022 року.

Угода про експорт української агропродукції з портів Чорного моря так і не відновилася в повному обсязі, після того, як Росія заявила про її продовження. Про це заявили в ООН, повідомило напередодні агентство .

Як відомо, угода охоплює три українські порти, але з 29 квітня жодному судну не було дозволено заходити в порт Південний.

В ООН заявили, що разом з Туреччиною “тісно співпрацюють з іншими сторонами з метою відновлення повноцінної роботи… й усунення всіх перешкод, які заважають операціям і обмежують сферу дії ініціативи”.

Раніше Україна звинуватила Росію в тому, що та фактично викреслила порт Південний з чорноморської угоди. Москва зі свого боку скаржиться, що не може експортувати аміак трубопроводом до порту Південний відповідно до домовленостей з Туреччиною та ООН.

У п’ятницю в ООН підтвердили, що експорт добрив, у тому числі аміаку, «поки що» не здійснювався.

При цьому минулого тижня джерело в українському уряді повідомило Reuters, що Київ розгляне можливість дозволити російському аміаку транзит через свою територію для експорту, якщо чорноморську зернову угоду буде розширено, включивши більше українських портів і ширший асортимент товарів.

Загалом сьогодні переходу в українські порти очікують 54 судна. Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого входять представники України, Туреччини, ООН та РФ отримав 11 заявок для реєстрації.

У п’ятницю СКЦ погодив проходження двох суден. Зараз в українських портах завантажується 13 суден: шість – у Чорноморську та сім – в Одесі.

Тим часом середня кількість щоденних перевірок на вході та виході суден у травні знизилася до 3,2 – це найнижчий показник від запуску зернової ініціативи у серпні минулого року.

Нагадаємо, 17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження зернової угоди ще на два місяці – до 18 липня. За час її дії морем було експортовано більше 30 млн тонн продовольства.

Разом з тим простій суден у рамках зернової угоді оцінили у $1 млрд.



Теги за темою
Україна Росія ООН
Джерело матеріала
loader
loader