"Наші діти мають право на щастя": президент УФУС розповів про очікування від Європейських ігор єдиноборств серед учнів
"Наші діти мають право на щастя": президент УФУС розповів про очікування від Європейських ігор єдиноборств серед учнів

"Наші діти мають право на щастя": президент УФУС розповів про очікування від Європейських ігор єдиноборств серед учнів

29 травня у столиці Сербії Белграді розпочались перші Європейські ігри єдиноборств серед учнів – European Open School Combat Games. Змагання триватимуть до 3 червня, участь в них візьмуть близько двох з половиною тисяч учнів віком від 7 до 18 років.

Президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба розповів про очікування від цих змагань. Він назвав великим щастям, що в час війни Федерація має змогу відправити дітей на міжнародні змагання.

"Команда – 246 хлопців та дівчат. І вони мають таке ж право, як діти з усього світу – право на щастя. Вони можуть познайомитися, показати свої найкращі якості, здібності, проявити себе. Для спортсмена найважливіше - це змагатися і перемагати. І зараз така можливість буде", – сказав Греба.

"Наші діти мають право на щастя": президент УФУС  розповів про очікування від Європейських ігор єдиноборств серед учнів

Він наголосив, що не перемоги найголовніше, а розвиток дітей, а також те, що українські юні спортсмени є нашими амбасадорами.

"Для учнівського спорту перемоги – це важливо, але це не найголовніше. Найголовніше, щоб діти були максимально розвинуті. У шкільному спорті, коли діти їдуть на змагання, – це про розвиток, пізнавання чогось нового, можливість вивчити нову країну, дізнатися про нову культуру, побачити світ. Крім того, коли вони їдуть за кордон, то стають нашими амбасадорами. Коли повертаються додому, то розповідають, наскільки багатогранний світ, скільки є всього цікавого і що можна жити, змагатися, перемагати. І все це – без війни", – каже Роман Греба.

Президент Української федерації учнівського спорту також поділився своїм прогнозом на результат змагань:

"Прогноз: ми будемо першими або… першими! Головне, що діти зможуть згадати життя без війни, без загроз, без ракетних обстрілів і без тих страхіть, які вони переживають нині".

Роман Греба також розповів про те, як Федерація виборола право українським дітям змагатися без ворога, добившись бану РФ та і Білорусі на міжнародних змаганнях.

"Питання участі російських та білоруських громадян стояло вкрай гостро. Після того, як була розв‘язана війна, вони не можуть бути частиною цивілізованого суспільства. Вони не мають бути на одному майданчику з іншими спортсменами. Росія є загарбником, агресором. Їм дуже вигідно розділяти спорт, культуру та розвʼязану ними агресивну війну проти України, що сповідує демократичні цінності. Але спорт в цій ситуації не може бути "поза політикою".Тому з перших днів війни ми поставили питання перед міжнародною і європейською організаціями учнівського спорту, що російських і білоруських спортсменів не має бути на змаганнях. На початку березня 2022 було прийнято глобальне рішення про недопуск цих спортсменів до усіх міжнародних заходів, що проводяться ISF та ESSF. Зокрема, і до Європейських Combat Games. Для нас це перемога, бо ми вибороли право нашим дітям змагатися без ворога, і не дали ворогу можливості для відбілювання заплямованої кровʼю репутацію через спорт".

Джерело матеріала
loader