Сі Цзіньпін наказав керівникам нацбезпеки Китаю готуватися до «найгірших сценаріїв»
Сі Цзіньпін наказав керівникам нацбезпеки Китаю готуватися до «найгірших сценаріїв»

Сі Цзіньпін наказав керівникам нацбезпеки Китаю готуватися до «найгірших сценаріїв»

Сі Цзіньпін наказав керівникам нацбезпеки Китаю готуватися до «найгірших сценаріїв»

Китайський лідер закликав до модернізації сил і засобів, щоб зробити їх більш ефективними в «реальних бойових діях»

Китайський лідер Сі Цзіньпін закликав своїх високопосадовців з питань національної безпеки думати про «найгірші сценарії» і готуватися до «бурхливого моря», оскільки правляча Комуністична партія посилює протидію будь-яким внутрішнім і зовнішнім загрозам.

«Складність і труднощі питань національної безпеки, з якими ми зараз стикаємося, значно зросли. Ми повинні дотримуватися мислення, орієнтованого на результат і на найгірший сценарій, і бути готовими пройти серйозні випробування сильними вітрами і бурхливими хвилями, і навіть небезпечними, штормовими морями», – заявив Сі 30 травня на засіданні партійної Комісії з національної безпеки, повідомляє державне інформаційне агентство «Сіньхуа», передає CNN.

Останні суворі вказівки Сі, найвпливовішого лідера Китаю за останні десятиліття, з'явилися в той час, коли Пекін стикається з безліччю викликів, починаючи від проблем в економіці і закінчуючи тим, що він вважає все більш ворожим міжнародним середовищем.

Зважаючи на те, що він назвав «складною і серйозною» ситуацією, Сі сказав, що Китай повинен прискорити модернізацію своєї системи і сил і засобів національної безпеки, зосередившись на тому, щоб зробити їх більш ефективними в «реальних бойових діях і практичному застосуванні».

Він також закликав Китай просуватися вперед у створенні системи моніторингу ризиків національній безпеці і раннього попередження, посилити освіту з питань національної безпеки і поліпшити управління безпекою даних і штучного інтелекту.

З моменту приходу до влади десять років тому Сі зробив національну безпеку ключовою парадигмою, яка пронизує всі аспекти управління Китаєм, кажуть експерти. Він розширив концепцію національної безпеки, включивши в неї все – від політики, економіки, оборони, культури і екології до кіберпростору. Вона поширюється від морських глибин і полярних регіонів до космосу, а також великих даних і штучного інтелекту.

«Все в КНР Сі – це національна безпека, і все більше уваги приділяється кращій координації безпеки і розвитку, причому, як видається, безпека переважає над економікою», – написав Білл Бішоп, давній спостерігач за Китаєм, в інформаційному бюлетені Sinocism.

Сприйняття того, що безпека замінила економічне зростання як головний пріоритет Пекіна, посилюється численними нещодавніми рейдами на іноземні компанії, в тому числі на американську консалтингову компанію Bain & Company і фірму з проведення комплексних перевірок Mintz Group. Ці рейди налякали міжнародний бізнес у той час, коли китайський уряд намагається залучити іноземні інвестиції, щоб допомогти відродити економіку, яка сповільнилася через три роки ковідних обмежень.

Раніше командувач Західного театру дій Народно-визвольної армії Китаю генерал Ван Хайцзян закликав до більшої інтеграції нових військових можливостей, в тому числі штучного інтелекту з традиційною тактикою ведення війни, перед будь-якою потенційною конфронтацією із Заходом. Він заявив, що внаслідок вторгнення РФ в Україну виник новий жанр гібридної війни, в якому переплітаються політична, фінансова, технологічна, когнітивна війни та кібервійна.

30 травня Китай відхилив прохання США про зустріч між керівниками оборонних відомств на полях щорічного форуму з питань безпеки в Сінгапурі, який відбудеться найближчими вихідними. Відмова Китаю від зустрічі може викликати занепокоєння серед союзників Штатів у Південно-Східній Азії.

Раніше повідомлялося, що Китай збирається відправити військові кораблі на багатосторонні військово-морські навчання, що проводить Індонезія – на тлі зростання напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. На навчання, зокрема, запрошено й такі країни, як Північна Корея, Росія, Південна Корея та США. Навчання відбудуться в той час, коли Китай та США посилюють «військову дипломатію» в регіоні, частіше проводячи навчання із союзниками і партнерами навколо Тайваню.

Джерело матеріала
loader
loader