Процеси, які стосуватимуться невизнаного Придністров'я, змусять загарбників, як вважає теперішній керівник української держави, залишити окуповані території Молдови.
Президент України Володимир Зеленський натякнув, що наша держава може зіграти вагоме значення у стабілізації безпекової ситуації у Молдові, де на території невизнаного Придністров'я перебувають війська Росії. Під час пресконференції за підсумками візиту він прокоментував таку можливість.
Політик зазначив, що Україна з Молдовою має спільний кордон, тому Києву доведеться в будь-якому разі розбиратися з цим питанням. Процеси, які будуть запущені стосовно Придністров'я, змусять загарбників, на його думку, залишити ці території.
"Вони захочуть жити — підуть", — заявив український політик.
З його слів, окупаційні підрозділи знайдуть вихід, як залишити окуповані землі іншої держави. Журналіст уточнив, що у такому разі російські підрозділи можуть піти через територію України. У відповідь Зеленський зазначив, що "знайдеться шлях".
"Таксі я їм замовляти не буду", — додав президент.
Нагадаємо, 31 травня президентка Молдови Мая Санду заявила, що Молдова сподівається приєднатися до Європейського Союзу до 2030 року разом із невизнаним Придністров'ям. Вона вважає, що вирішенням конфлікту з Придністров'ям стане проведення економічних реформ і боротьба з корупцією. Це, на її думку, поставить Молдову на чіткий шлях вступу до ЄС і покаже людям у Придністров'ї, що зв'язки з блоком, а не Росією, принесуть користь їхньому життю.
Також 8 травня Придністров'я запросило у Росії збільшення "миротворчого контингенту". Влада невизнаної республіки спростовує інформацію про провокації з боку ЗСУ, яка поширюється російськими ЗМІ, і повідомляє, що ситуація в регіоні залишається відносно стабільною. Зі свого боку співголова ОКК від Придністров'я Олег Біляков прокоментував ці чутки і повідомив, що не отримував подібних відомостей у межах Спільних миротворчих сил.