Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік: Ми не беремо участі у фізичному порятунку людей
Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік: Ми не беремо участі у фізичному порятунку людей

Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік: Ми не беремо участі у фізичному порятунку людей

Організація не має «таких можливостей та обладнання, які дають змогу робити це в масовому масштабі», пояснив прессекретар Антоніу Гутерреша.

Речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік підтвердив, що Організація Об’єднаних Націй не займається фізичним порятунком людей, але присутня в Україні «від початку конфлікту» й надає гуманітарну допомогу постраждалим. Про це він сказав 8 червня журналістам, коментуючи критичні зауваження президента Володимира Зеленського щодо недостатнього залучення ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста до подолання наслідків підриву Каховської греблі, повідомляє «Укрінформ».

«Наскільки мені відомо, ми не беремо участі у фізичному порятунку, оскільки в нас немає таких можливостей та обладнання, які дають змогу робити це в масовому масштабі. Судячи з того, що я бачив, цим займаються переважно військові, поліція та інші екстрені служби», — сказав Дюжаррік.

Що ж до ООН, то вона надає різну гуманітарну допомогу постраждалим, додав він.

Організація бере участь у «наданні допомоги людям у переміщенні в більш безпечні райони, доступі до чистої води й продовольства, та отриманні грошової допомоги для задоволення їхніх невідкладних потреб», зазначив речник.

За його словами, Всесвітня продовольча програма спільно з національними партнерами з ГО «Тарілка» вже доставили готові до вживання продукти харчування 18 тис. осіб, постраждалих від повені, які були евакуйовані в інші частини Херсонської та Миколаївської областей. Крім того, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) організував доставку води автотранспортом, доправивши понад 100 тис. пляшок питної води, а також таблетки для очищення й каністри в постраждалі населені пункти.

«Понад 30 гуманітарних організацій присутні на залізничних та автобусних станціях і в транзитних центрах, щоб підтримати людей, які були змушені покинути свої домівки через повінь. Це стосується жінок з дітьми, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями, що є особливо складним завданням за цих обставин», — пояснив Дюжаррік.

Партнери по всій Україні пропонують медичну й психосоціальну підтримку людям у дорозі та евакуйованим, які прибувають у Миколаїв, Одесу та інші міста, сказав він, додавши, що 3500 осіб уже отримали грошову допомогу від ЮНІСЕФ.

«З першої хвилини, як тільки це сталося, ми зосереджені на тому, щоб разом з нашими партнерами з гуманітарної діяльності доставити якомога більше гуманітарної допомоги тим, хто її потребує», — наголосив він.

Водночас в ООН «вкрай стурбовані тяжким становищем цивільних осіб, які опинилися в районах, що перебувають під контролем російських військових», підкреслив він.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав ЗМІ не вдаватися до властивої росіянам гри «не все так однозначно», інформуючи про підрив греблі Каховської ГЕС і наслідки цієї катастрофи.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив на засіданні Радбезу Організації, що Росія «борсається у бруді брехні», відповідаючи на російські звинувачення України в підриві Каховської гідроелектростанції.

Фото: скриншот

 

Теги за темою
російська агресія ООН допомога
Джерело матеріала
loader
loader