Очікується, що імпорт сирої нафти до країни буде на рівні 100 тисяч барелів на добу після прибуття першої партії із РФ.
До міста Карачі, що в Пакистані, прибула перша в історії сира нафта із Росії. Про це 11 червня повідомив прем'єр-міністр країни Шехбаз Шаріф.
За його словами, своє "чорне золото" РФ продала зі знижкою.
"Радий повідомити, що перший вантаж російської сирої нафти зі знижкою прибув до Карачі і завтра (12 червня — ред.) розпочнеться розвантаження нафти", — зазначив він.
Росія поставила нафту Пакистану вперше. При цьому поки не зрозуміло, як Пакистан здійснить оплату. За інформацією агентства Reuters, нещодавно влада Пакистану заявила, що планує дозволити бартерну торгівлю з Росією, Афганістаном та Іраном, що, за словами аналітиків, може знизити потребу в доларах і ризик транскордонної контрабанди енергоносіїв.
Важливо РФ у червні збільшить на 16% постачання нафти в ЄС по південній гілці "Дружби", — ЗМІПри цьому, за інформацією газети The News International, Пакистан запропонував РФ укласти довгострокову угоду, а також зробив однією з умов оплату в юанях. За неофіційними даними, вартість російської нафти для Пакистану становить 50-52 дол. за барель, що нижче встановленого Великою сімкою обмеження в 60 доларів.
Зазначається, що імпорт енергоносіїв становить більшу частину зовнішніх платежів Пакистану. Очікується, що імпорт сирої нафти в країну буде на рівні 100 тисяч барелів за добу після прибуття першої партії з РФ.
Санкції проти російської нафти
З 5 грудня діє стеля цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Санкції ввели країни Євросоюзуй, "Великої сімки" (G7), та Австралія через війну Росії проти України.
Тоді ж почало діяти ембарго Євросоюзу на нафту, що поставляється морем з РФ, а також запрацювало обмеження цін на російські нафтопродукти — на рівні 45 і 100 доларів за барель залежно від типу сировини.
Тим часом основними імпортерами російської нафти після західного ембарго, запровадженого у відповідь на повномасштабну агресію РФ проти України, стали Індія та Китай.
Нагадаємо, за інформацією журналу Spiegel, Індія та Туреччина допомагають Росії експортувати нафту. Морські порти в Індії щомісяця приймають близько 70 танкерів із нафтою з РФ. У квітні ця країна випередила Саудівську Аравію як постачальник, хоча й не має великих нафтових запасів, зазначають фахівці компанії Kpler.