Ударні дрони "Ланцет" із баражувальними боєприпасами є проблемою для української армії.
Виробник дронів-камікадзе "Ланцет", які окупанти активно використовують у війні проти України, зокрема для знищення техніки, продовжує імпортувати західні комплектуючі.
Про це повідомляє російське опозиційне видання"Важные истории".
Що це за дрони
"Ланцет" — це бораж, що барражує. За допомогою цього безпілотника окупанти намагаються знищити техніку, установки ППО, гармати, командні пункти тощо.
Ударні дрони "Ланцет" із баражувальними боєприпасами є проблемою української армії. У ВВС-Україна зазначали, що росіяни цілеспрямовано намагаються вибивати "ланцетами" дуже дефіцитні українські засоби протиповітряної оборони, а також артилерію та іншу техніку.
Зазначимо, що "Ланцети" майже завжди працюють у парі із розвідувальними дронами.
Пропагандистські телеграм-канали регулярно публікують повідомлення про удари "Ланцетом", хоча дуже часто це або відверті фейки, або росіяни завдають ударів по хибним цілям – як це було тут.
Хто виготовляє "Ланцети"
За інформацією видання, безпілотники "Ланцет" робить Zala Aero Group (входить до концерну "Калашников"). Її основна юрособа – ТОВ "ЦСТ". Власником є Олександр Захаров. Що цікаво, Захаров не підпав під санкції, а на ЦСТ санкції наклали лише Україна, Австралія та Британія – але не Європа та не США.
Де беруть комплектуючі
У розслідуванні йдеться про те, що необхідні комплектуючі вдається постачати через мережу постачальників.
У першу трійку компаній за сумою поставок ЦСТ, після компаній "Аероскан" та "Оріон", входить новосибірська ЗМП. Ця компанія в 2022-2023 роках продала ЦСТ товарів на 1,4 млрд рублів, а ввезла до Росії — на 1,3 млрд. ЗМУ веде активну торгівлю з Китаєм, закуповуючи електричні двигуни, вироби з алюмінію, гвинти, болти, гайки та інші товари.
На сайті компанії йдеться, що "рішення про вихід на ринок радіоелектронних компонентів було обумовлено наростаючим санкційним тиском" і для подолання проблем з санкціями фірма "використовує напрацьовані зв'язки в Європі, Північній Америці та Азії для виконання найскладніших замовлень".
Дістати "складно, але можна"
У виданні визнають, що антиросійські санкції є досить ефективними. Адже Росії поки що вдалося замістити лише близько чверті втраченого через них імпорту.
"Але мікроелектроніка, яка використовується у виробництві російської зброї, є винятком – тут все настільки заплутано, що поки що неможливо навіть знайти релевантну статистику (Росія показує зростання імпорту з Китаю, а Китай не показує зростання експорту, так що чіпи з'являються буквально з повітря)", – йдеться у статті.
"Якщо військові чи спецслужби хочуть отримати комплектуючі, які перебувають під експортним контролем, то зазвичай вони їх отримують – через посередників. Так, це складно і здорожчує товари, але якщо замовники мають час, енергію та ресурси – немає проблем", – заявляв у інтерв'ю виданню американський експерт у галузі експортного контролю.
Раніше у Білому домі повідомили, що Росія отримала від Ірану сотні бойових безпілотників.
- В Одесі внаслідок російської атаки дронами загинула пара переселенців із Бахмута (фото)
- Ракетні обстріли України: що таке фальш-мета, РЕБ і як Росія намагається обдурити ними нашу ППО
- У травні РФ випустила Україною найбільше з початку війни "Шахедів": розвідка назвала шокувальну цифру