На півдні України відкрили інфекційні хаби, забезпечені швидкими тестами для діагностики холери.
На територіях, що постраждали внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, розгорнули інфекційні хаби. Там прийматимуть пацієнтів з гострими кишковими й іншими інфекційними захворюваннями, Міністерство охорони здоров’я.
Інфекційні хаби доступні на Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині. У лікарнях цих регіонів вже розгорнули додаткові інфекційні ліжка.
В МОЗ зазначили, що уряд також схвалив постанову, яка збільшує вартість пакета Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях вдвічі.
“Таке рішення дозволить лікарням сформувати більший запас “медичного кошика”, необхідного для реагування на потенційні спалахи інфекційних хвороб на підтоплених територіях”, – зазначили у відомстві.
Кожного пацієнта з важким перебігом гострої кишкової інфекції або розладом шлунково-кишкового тракту додатково обстежуватимуть на виявлення збудника холери. Лікарні Херсонщини, Миколаївщини та Дніпропетровщини готові приймати таких пацієнтів. Необхідними препаратами медзаклади забезпечені, як і засобами для швидкої діагностики гострих інфекційних хвороб.
“Зокрема, визначені лікарні Херсонщини та Миколаївщини вже забезпечені необхідними препаратами, у тому числі наборами для діагностики та лікування холери. Це швидкі тести для первинної діагностики та спеціальні набори медикаментів і медичних виробів для лікування”, – розповіли в МОЗ
У відомстві запевняють, що епідеміологічна ситуація на півдні України нині є прогнозованою та керованою. Якщо медиків певної спеціалізації на Херсонщині бракуватиме, то залучатимуть спеціалістів з інших областей. Якщо виникнуть спалахи інфекційних хвороб, то додаткові інфекційні лікарні розгорнуть у сусідніх областях.
В Одеській, Миколаївській і Херсонській областях сформовано 38 точок моніторингу води поверхневих водойм (річкової та морської) вздовж річища та морського узбережжя. За результатами досліджень, вода, яку централізовано подають або підвозять населенню, відповідає Державним санітарним правилам та нормам і є безпечною для споживання.
У МОЗ закликають не використовувати індивідуальні криниці та колодязі на територіях, де спадає повінь. Воду з них можна брати виключно після перевірки та дезінфекції.
Нагадаємо, наразі на територіях, підтоплених внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, а також в інших областях України, холери не виявлено.