Резніков розповів, де знаходиться Україна на шляху розвитку багаторівневої системи ППО
Резніков розповів, де знаходиться Україна на шляху розвитку багаторівневої системи ППО

Резніков розповів, де знаходиться Україна на шляху розвитку багаторівневої системи ППО

Україна завдяки підтримці партнерів з НАТО вже змогла побудувати надійну систему протиповітряного захисту, і вважає її подальший розвиток пріоритетом № 1.

Тау міністр оборони України Олексій Резніков відповів на запитання журналістів про те, на якій відстані все ще знаходиться Україна від поставленої мети з розвитку багаторівневої системи ППО.

Про це пише Укрінформ. 

«Ми не далеко від цієї мети. Ми вже її побудували (систему протиповітряної оборони – ред.), і тепер розвиваємо. Ми маємо найбільш розвинуті у світі системи Patriot, NASAMS IRIS-T та SAMP/T. Наступний рівень – це інші системи – «Кроталі», «Гепарди», а також радянські, які ми все ще маємо, і аж до ручних ПЗРК, тобто, системи різної дальності дії. Сам факт створення літакової коаліції, яка починається з тренування, але ми вже точно знаємо, що матимемо літаки, як частину протиповітряної оборони, говорить про те, що ця система продовжує розвиток», - пояснив Олексій Резніков.

Він додав, що нині під час зустрічей у Брюсселі прозвучали чергові зобов’язання з боку країн-партнерів про продовження забезпечення України необхідними ракетами та системами запуску.

«Вже у цьому місяці, або протягом наступних місяців, ми зможемо отримати перші системи Hawk, яких в нас ще не було, й відповідне обладнання та ракети до них. Тож, ППО у нас розвивається. Сьогодні я знову повторив партнерам, що протиповітряна оборона э першим пріоритетом. Наше завдання - щоб наші діти зростали та навчалися під мирним небом. Тому нам потрібно розвивати систему ППО. По суті, сьогодні якщо не кожен, то кожен другий з міністрів оборони про це говорили, - про продовження забезпечення України ракетами й системами протиповітряного захисту», - резюмував міністр оборони України.

Додамо, що від початку червня українські сили ППО збили 74% російських крилатих ракет і 60% ударних безпілотників. Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов. 

Зауважимо, що Росія під час атак по Україні використовує так звані фальш-цілі або хибні цілі. Під цими поняттями маються на увазі ракети без бойових частин, безпілотники (БПЛА) та робота пристроїв радіоелектронної боротьби (РЕБ). 

  • новини України
  • Війна в Україні
  • Новини України: відео
Джерело матеріала
loader
loader