У Пентагоні розповіли, коли планують завершити навчання українських військових на Abrams
У Пентагоні розповіли, коли планують завершити навчання українських військових на Abrams

У Пентагоні розповіли, коли планують завершити навчання українських військових на Abrams

У Міністерстві оборони США заявили, що до кінця літа перша група українських військовослужбовців закінчить навчання на американських танках Abrams. У Пентагоні зазначили, що закінчення програми навчання співпаде з очікуваним осіннім постачанням 31 одиниці танка.

Наразі українські військові тренуються у Німеччині на спеціально обладнаних танках, оскільки обіцяний 31 танк Abrams проходить ремонт. Про це повідомляє CBS News.

За словами двох високопоставлених представників армії США в Європі та Африці, 200 українців проходять третій тиждень із очікуваного 12-тижневого плану навчання. В даний час вони працюють над індивідуальними навичками, а потім перейдуть до різних навичок підрозділів, кульмінацією яких стане підготовка військ на рівні батальйону.

Також у Пентагоні наголосили, що всього з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну США навчили понад 11 тисяч українців на різних платформах. Нині США навчають близько 1700 воїнів ЗСУ.

M1 Abrams ("Абрамс" – названий на честь генерала Крейтона Абрамса, колишнього начальника штабу армії США і командувача збройних сил США у В'єтнамі) – це американський основний бойовий танк третього покоління.

Танк був розроблений компанією Chrysler Defense (зараз General Dynamics Land Systems) і надходить на озброєння з 1980 року, будучи головним основним бойовим танком армії США. Крім Сполучених Штатів, танк перебуває на озброєнні армій Австралії, Єгипту, Кувейту, Саудівської Аравії, Іраку, Марокко, Тайваню і Польщі. США планують продовжити термін служби танку до 2050 року.

Abrams збудований за класичною танковою схемою з екіпажем із чотирьох осіб (командир, навідник, заряджальник, механік-водій) і з гарматою високої балістики як основним озброєнням.

На танку M1 Abrams встановлений газотурбінний двигун потужністю 1500 кінських сил марки Honeywell AGT 1500 із шестиступеневою (чотири вперед, два назад) автоматичною коробкою передач Allison X-1100-3B.

Танк може розвивати максимальну швидкість 72 км/год на дорожньому покритті та 48 км/год по перетнутій місцевості. З вимкненим регулятором ходу двигуна швидкість може сягати до 97 км/год на шосе, однак це може бути травматичним для екіпажу.

Цікаво, що двигун може працювати на дизельному паливі, гасі, моторному бензині будь-якої марки, паливі для реактивних двигунів JP-4 або JP-8. Наприклад, армія США використовує авіаційне паливо марки JP-8 з метою спрощення логістики. З цією ж метою австралійські танкові війська використовують дизельне паливо. Реактивне паливо забезпечує краще прискорення за дизельне, але й витрачається його удвічі більше.

Паливні баки загальним об'ємом 1900 л на авіаційному паливі JP-8 забезпечують операційну дальність лише 410 км (для порівняння, у дизельного танка Leopard 2 баки на 1160 л забезпечують операційну дальність у 500 км).

Хоча танк не призначений для перевезення десанту на броні, проте деякі інновації дозволяють піхоті в бойових умовах їздити на танку, розташувавшись позаду кормової частини башти. При цьому солдати можуть фіксувати себе і своє оснащення за допомогою мотузки та ременів.

У Пентагоні розповіли, коли планують завершити навчання українських військових на Abrams
Танк M1 Abrams
У Пентагоні розповіли, коли планують завершити навчання українських військових на Abrams
Танк M1 Abrams робить постріл
Танк M1 Abrams

Нагадаємо, Польща хоче відкрити центр обслуговування американських танків Abrams. Також сусідня країна планує налагодити виробництво снарядів із збідненим ураном.

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони США уклало контракт із виробником військової техніки General Dynamics Land Systems на виготовлення танків Abrams. Після виконання робіт цю бронетехніку буде передано Збройним силам України.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader