Віцепрезидент Єврокомісії: Україна з наступного року зможе брати участь в усіх заходах Erasmus+
Віцепрезидент Єврокомісії: Україна з наступного року зможе брати участь в усіх заходах Erasmus+

Віцепрезидент Єврокомісії: Україна з наступного року зможе брати участь в усіх заходах Erasmus+

Із наступного року Україна зможе брати участь в усіх заходах програми Євросоюзу Erasmus+.

Про це віцепрезидент Європейської комісії Маргарітіс Схінас сказав під час підписання домовленості про співробітництво з Міністерством освіти та науки України сьогодні в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Україна зможе брати участь в усіх заходах Erasmus+, починаючи з наступного року. Це передбачає 5 млн євро підтримки для створення цифрового середовища у сфері вищої освіти в Україні. Для студентів, які братимуть участь у такому цифровому навчанні, така участь буде дешевшою", - сказав Схінас.

Віцепрезидент Єврокомісії: Україна з наступного року зможе брати участь в усіх заходах Erasmus+ - Фото 1

Також, додав він, для України Erasmus+ буде поширено на заходи, які стосуються молоді та спорту.

Як зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, підписаний документ фактично визначає дорожню карту взаємодії України з ЄС у питаннях освіти.

"Ця домовленість передбачає цілий ряд складових, які стосуються і гострих питань сьогоднішнього дня, таких як безпека наших дітей, навчання наших дітей за кордоном, умов для повернення їх в Україну, підтримку реформ, євроінтеграційних процесів і синхронізації законодавства та освітніх програм. Це те, що передбачає політика України Європейському Союзі в найближчі роки", - сказав він.

Лісовий додав, що також під час спілкування з віцепрезидентом Єврокомісії було домовлено про систематичні зустрічі в Україні.

Схінас також нагадав, що Єврокомісія торік році схвалила виділення Україні 100 млн євро на відбудову та відновлення закладів освіти, що постраждали через російську агресію.

Віцепрезидент Єврокомісії: Україна з наступного року зможе брати участь в усіх заходах Erasmus+ - Фото 2

На церемонії зазначалося, що підписана домовленість передбачає здійснення спільних заходів Європейською комісією та Міністерством освіти і науки України, зокрема, сприяння подальшій співпраці між закладами загальної середньої освіти та надання підтримки вимушено переміщеним учням шляхом використання онлайн-платформ у сфері шкільної освіти.

Мета програми ЄС Еразмус+ - підтримка освітнього, професійного та особистого розвитку громадян ЄС і поза його межами, у сфері освіти, молоді та спорту, задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства.

Як повідомляв Укрінформ, школи ЄС нині відвідують 450 тисяч українських дітей.

Теги за темою
Україна Євросоюз Освіта
Джерело матеріала
loader
loader